Güzellik Merkezinizi Sosyal Medya Stratejisi ile Şımartın

Potansiyel müşterilerinizle etkileşime geçmek ve işinizi onlara anlatabilmek için bu platformlarda yer almak kaçınılmaz hale gelmiş durumda.  Bu makalemizde işinizi sosyal medyada tanıtmanıza yardımcı olacak en önemli ipuçlarını sizlerle paylaşacağız. 

Güzellik Merkezinizi Sosyal Medya Stratejisi ile Şımartın

Dolayısıyla potansiyel müşterilerinizle etkileşime geçmek ve işinizi onlara anlatabilmek için bu platformlarda yer almak kaçınılmaz hale gelmiş durumda.  

Bu makalemizde işinizi sosyal medyada tanıtmanıza yardımcı olacak en önemli ipuçlarını sizlerle paylaşacağız. 

Sosyal medyada hikayenizi anlatın: Yüzlerce hatta binlerce yeni bir görünüş ilhamı veren ya da güzellik salonu firması internette yer almakta. Firmanızın bu firmalardan farkı nedir? Firmanızla ilgili bir hikaye anlatmanız potansiyel müşterilerinizi sizin hakkınızda daha fazla bilgi almaya teşvik eder. Firmanızı nasıl kurduğunuz ile ilgili ilginç bir hikayeniz var mı? Mevsimsel görünümleriniz müşterileriniz için manşet oluşturuyor mu? Kendinize dair hikayeler bulun ve anlatın. 

Etkileyici içerik oluşturun: Sosyal medya paylaşımında nicelikten daha çok nitelik önemlidir. Sosyal medya kanalınız işletmenizin bir uzantısıdır, bu nedenle sadece gurur duyduğunuz resimleri paylaşın. Farklı paylaşım formatlarını da değerlendirin. Örneğin iyi çekilmiş kısa videolar çok ilgi çekebilir. Müşterilerinizin yeni saç tasarımlarının, tırnaklarının ya da güzellik uygulamalarının “öncesi” ve “sonrası” fotoğrafları çok etkilidir. Ayrıca ünlülerin saç stillerinin yeniden uygulanmasına dair videolar, ipuçları ve “nasıl yapılır” içerikleri, misafir bloggerların ya da müşterilerinizin ürün ve hizmetleriniz ile ilgili yorumları faydalı içerikler olacaktır. 

Fark edilin: Çok fazla marka ile rekabet halindeyken görünürlüğünüzü etiketler bularak ve bunları kullanarak arttırabilirsiniz. Etiketler, kullanıcıların sosyal medya platformlarında güncel bilgileri bulmasını kolaylaştırır. #güzelliksırları, #saçtasarımı gibi sektörde popüler olan etiketleri kullanabilirsiniz. Basit bir çevrimiçi arama ile hangi etiketlerin popüler olduğunu bulabilirsiniz. Bu etiketleri bazen yüksek çözünürlüklü resimler ile güçlendirebilir ve bunları stratejik olarak kullanabilirsiniz. Çoğu marka bu etiketleri gönderilerinde içeriklerin altında kullanır ve böylece içeriğin yine de okunmasını sağlar. 

Potansiyel müşterilerinizi harekete geçmeye teşvik edin: Nihai olarak amaç, ilgilenen potansiyel müşterilerinizi web sitenize çekerek ürünlerinizi incelemeye veya randevu almaya teşvik etmektir. İçeriklerinizin altına, ziyaretçilerinizi bunlara yönlendirecek bir cümle yazdığınızdan ve sitenize bağlantı linki verdiğinizden emin olun.  

Yaratıcı içerikleri planlayın: Pek çok farklı sosyal medya platformunda, profilinizi daha verimli kullanmanızı sağlayacak şekilde, içeriklerinizi girip istediğiniz zamanda yayınlanmasını sağlayacak bir planlama araçları vardır. Bu araçlar, ilgili kanallarda görsellerinizi yüklemeyi, planlama yapmanızı, içeriklerinizi toplu yüklemenizi sağlar. 

Trendleri takip edin: Popüler olmaya başlamış saç stillerini, tırnak tasarımlarını, güzellik işlemlerini ve mevsimsel uygulamaları takip edin. Bu trendler sevgililer günü gibi özel günler ve durumlara göre de değişebilir.  Bu tür özel günlerde promosyonlar hazırlamak, indirimler vermek gibi teşviklerle daha fazla takipçi kazanabilirsiniz. 

Güzellik sektörü, internet sayesinde çiçek açan sektörlerden biri. Müşterilerinize ilham verecek şekilde en son moda saç tasarımları sunmaya,  indirimler vermeye ve markanızın nasıl görünüp hissedileceğini düzenleye kadar farklı şekillerde sosyal medyayı kucaklamak, sizin güzellik ve kuaför salonunuza, işinizi büyütmenizi sağlayacak  oldukça güçlü bir  araç olacaktır.