Kocaeli 2023

Dijital Dönüşüm

Konferans Kocaeli 2023

Program Akışı

Kocaeli 2023 Etkinliği Program Akışı

09:00 – 09:30  Kayıt ve İkram

09:30 – 10:00  Açılış Konuşmaları 

 • Başar Ceylan, Akıllı KOBİ İcra Kurulu Üyesi
 • Necmi Bulut, Kocaeli Ticaret Odası Başkanı
 • Cengiz Günay, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi
 • Mustafa Ayhan, Kocaeli Vali Yardımcısı

10:05 – 10:20  Sunum - Akıllı KOBİ ve KOBİ’lerin Dijital Dönüşüm Yolculuğu

 • Ümit Öncel, Akıllı KOBİ İcra Kurulu Üyesi
 • Hasan Çağlayan Dündar, TOBB Başkan Danışmanı ve Reel Sektör, ArGe ve Uygulama Daire Başkanı 

10:25 – 10:45  Sunum – Teknolojinin Rotasında Dönüşümün Anahtarı: Dijital İş Servisleri

 • Gürkan Arpacı, Turkcell Dijital İş Servisleri Genel Müdürü

10:50 – 11:10  Sunum – E-ticaret ile Türkiye ve Dünyaya Satış Yapmak

 • Mustafa Namoğlu, ikas Kurucu Ortağı ve CEO

11:15 – 11:35  Sunum – Yenilikçi Ödeme Sistemleri ve Açık Bankacılık

 • İlknur Uzunoğlu, Param CSO ve Finrota Genel Müdürü

11:40 – 11:55  Kahve Arası 

12:00 – 12:20  Sunum - Dijital Pazarlama ile İşinizi Nasıl Büyütürsünüz?

 • Rinet Hoşol, Digital Exchange CGO

12:25 – 12:40  Sunum – KOBİ’ler için ERP’nin Bulut Dönüşümü

 • Altuğ Özmen, Logo Yazılım Türkiye Kanal Satış Direktörü

12:40 – 13:40  Öğle Yemeği Arası

13:45 – 14:05  Networking Oturumu

14:10 – 14:40  Bilgi Yarışması Oturumu

14:45 – 15:00  Sunum – İK Süreçlerinde Dijitalleşme

 • Gizem Güneşdoğdu, BIS Çözüm Kurumsal ve Ticari Ürünler Genel Müdür Yardımcısı

15:05 – 15:20  Sunum – KOBİ'ler için Yönetilen Hizmetler

 • Orçun Akın, Eclit KOBİ İş Biriminden Sorumlu İcra Kurulu Üyesi

15:20 – 15:35  Kahve Arası

15:40 – 15:55  Sunum – TOBB Karbon Platformu

 • Mehmet Baran Arıcı, Captanomy Ürün Analisti

16:00 – 16:15  Soru-Cevap - Yerel Tecrübe Paylaşımı

 • Moderatör: Cahit Ceren, TOBB Sanayi ve KOBİ Politikaları Müdürü                                                                                                                                                                             
 • Erçin Dinçer, Kocaeli Üniversitesi Teknopark A.Ş. Genel Müdürü

16:20  Kapanış

 

Etkinliğe Katılan Konuşmacılar

Mustafa Ayhan

Mustafa Ayhan

Kocaeli Vali Yardımcısı
Cengiz Günay

Cengiz Günay

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi
Necmi Bulut

Necmi Bulut

Kocaeli Ticaret Odası Başkanı
Hasan Çağlayan Dündar

Hasan Çağlayan Dündar

TOBB Başkan Danışmanı ve Reel Sektör, ArGe ve Uygulama Daire Başkanı
Gürkan Arpacı

Gürkan Arpacı

Turkcell Dijital İş Servisleri Genel Müdürü
İlknur Uzunoğlu

İlknur Uzunoğlu

Param CSO ve Finrota Genel Müdürü
Mustafa Namoğlu

Mustafa Namoğlu

ikas Kurucu Ortağı ve CEO
Rinet Hoşol

Rinet Hoşol

Digital Exchange CGO
Altuğ Özmen

Altuğ Özmen

Logo Yazılım Türkiye Kanal Satış Direktörü
Ilgaz Gürsoy

Ilgaz Gürsoy

Moderatör
Cahit Ceren

Cahit Ceren

TOBB Sanayi ve KOBİ Politikaları Müdürü
Başar Ceylan

Başar Ceylan

Akıllı KOBİ İcra Kurulu Üyesi
Ümit Öncel

Ümit Öncel

Akıllı KOBİ İcra Kurulu Üyesi
Gizem Güneşdoğdu

Gizem Güneşdoğdu

BIS Çözüm Kurumsal ve Ticari Ürünler Genel Müdür Yardımcısı
Orçun Akın

Orçun Akın

Eclit KOBİ İş Biriminden Sorumlu İcra Kurulu Üyesi
Mehmet Baran Arıcı

Mehmet Baran Arıcı

Captanomy Ürün Analisti
Erçin Dinçer

Erçin Dinçer

Kocaeli Üniversitesi Teknopark A.Ş. Genel Müdürü

Ana Sponsorumuz

Platin Sponsorlarımız

Kullanım Koşulları ve Üyelik Sözleşmesi

Akıllı KOBİ Kullanım Koşulları

Bu PLATFORM’u kullanmak için lütfen aşağıda yazılı koşulları okuyun. [www.akillikobi.org.tr] PLATFORM’u kullanmaya devam etmeniz bu koşulların tarafınızdan kabul edildiği anlamına gelecektir. 

1- GİRİŞ

1.1 PLATFORM’un işleticisi, TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği  “Uncalı Mah. 1222. Sok. City Life 2 Sit. No: 1/A4 Konyaaltı Antalya” adresinde kurulu “Global Dönüşüm Ticaret Ltd. Şti.”dir. Akıllı KOBİ, kullanım koşullarını dilediği zaman değiştirme hakkını saklı tutmaktadır.

1.2 Bu PLATFORM’da sunulan hizmetlerden belirli bir bedel ödeyerek ya da bedelsiz olarak yararlananlar veya herhangi bir şekilde PLATFORM’a erişim sağlayan her gerçek ve tüzel kişi aşağıdaki kullanım koşullarını kabul etmiş sayılmaktadır. İşbu Kullanım Koşulları'nı Akıllı KOBİ dilediği zaman değiştirebilir. Bu değişiklikler periyodik olarak PLATFORM’da yayımlanacak ve yayımlandığı tarihte geçerli olacaktır. Akıllı KOBİ tarafından işbu Kullanım Koşulları'nda yapılan her değişikliği PLATFORM hizmetlerinden yararlanan ve PLATFORM’a erişim sağlayan her gerçek ve tüzel kişi önceden kabul etmiş sayılmaktadır.

1.3 İşbu Kullanım Koşulları ayrıca, Akıllı KOBİ hizmetlerinden yararlanacak olan ZİYARETÇİLER ile ve iş ortaklarıyla yapılmış ve/veya yapılacak olan her türlü sözleşmenin de ayrılmaz bir parçasıdır.

1.4 PLATFORM’un işleticisi, sunmuş olduğu içeriği ve hizmetleri ayrıca ücretlendirme; PLATFORM üzerinden komisyon, reklam, sponsorluk gibi kalemler üzerinden gelir elde etme hakkını saklı tutmaktadır.

2- TANIMLAR

2.1. PLATFORM: Akıllı KOBİ tarafından belirlenen çerçeve içerisinde çeşitli hizmetlerin ve içeriklerin sunulduğu çevrimiçi (on-line) ortamdan erişimi mümkün olan web sitesi ve ileride kullanıma sunulacak mobil uygulamalar.

2.2. ZİYARETÇİLER: PLATFORM’a çevrimiçi (on-line) ortamdan erişen her gerçek ve tüzel kişi(ler).

2.3. LİNK(LER): PLATFORM üzerinden bir başka web sitesine, dosyalara, içeriğe veya başka bir web sitesinden PLATFORM’a, dosyalara ve içeriğe erişimi mümkün kılan bağlantı(lar).

2.4. İÇERİK(LER): PLATFORM ve/veya herhangi bir web sitesinden yayınlanan veya erişimi mümkün olan her türlü bilgi, dosya, resim, marka, unvan, logo vb. görsel, yazınsal ve işitsel imgeler.

2.5. ÜYE(LER) : PLATFORM’a bilgilerini vererek ücretsiz şekilde kayıt olan ve üyelik sıfatını kazanan tüm gerçek veya tüzel kişiler.

2.6. Akıllı KOBİ: PLATFORM’un her türlü hakkını elinde bulunduran .

3- GENEL HÜKÜMLER

3.1 Akıllı KOBİ, PLATFORM’da mevcut olan ve kendisi tarafından sunulan bilgilerin doğruluk ve güncelliğini sürekli şekilde kontrol etmektedir. PLATFORM’daki bilgilerin, güncelliği, doğruluğu, şartları, kalitesi, performansı, pazarlanabilirliği, belli bir amaca uygunluğu ve PLATFORM’da yer alan ve bunlarla sınırlı olmayan, bunlarla bağlantılı veya bağımsız diğer bilgi, hizmet veya ürünlere etkisi ile tamlığı hakkında herhangi bir şekilde, açık ya da örtülü olarak garanti verilmemekte ve taahhütte bulunulmamaktadır. Ayrıca, Akıllı KOBİ, PLATFORM dahilinde erişime açtığı hizmetler ve İÇERİKLER'den hangisinin ücrete tabi olacağını belirlemekte tamamen serbesttir.

3.2 Akıllı KOBİ'nin sunduğu hizmetlerden yararlananlar ve PLATFORM'u kullananlar, yalnızca hukuka uygun ve şahsi/kurumsal amaçlarla PLATFORM üzerinden işlem yapabilirler. ZİYARETÇİLER'in ve ÜYE’lerin, PLATFORM dahilinde yaptığı her işlem ve eylemdeki hukuki ve cezai sorumluluk kendilerine aittir. Her ÜYE / ZİYARETÇİ, Akıllı KOBİ ve/veya başka bir üçüncü şahsın haklarına tecavüz teşkil edecek nitelikteki herhangi bir iş ve eylemde bulunmayacağını; yazılı, görsel ve işitsel bilgileri açıklamayacağını, Akıllı KOBİ'ye açıkladığı her türlü kişisel yazılı, görsel ve işitsel bilginin Akıllı KOBİ'ye ve Akıllı KOBİ’nin partneri hizmet sağlayıcılara ve sair hizmet sağlayıcılara açıkladığı sırada her türlü biçimde kullanılması, işlenmesi, saklanması, açıklanması ve üçüncü kişilere karşı ifşa edilmesi, paylaşılması konusunda Akıllı KOBİ’ye muvafakat verdiğini, Akıllı KOBİ’nin bu bilgileri paylaşmasından dolayı uğraması muhtemel her türlü zarardan kullanıcının sorumlu olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder. ÜYE / ZİYARETÇİ, PLATFORM dahilinde bulunan resimleri, metinleri, görsel ve işitsel imgeleri, video klipleri, dosyaları, veritabanlarını, katalogları ve listeleri çoğaltmayacağını, kopyalamayacağını, dağıtmayacağını, işlemeyeceğini, gerek bu eylemleri ile gerekse de başka yollarla Akıllı KOBİ ile doğrudan ve/veya dolaylı olarak rekabete girmeyeceğini kabul ve taahhüt eder.

3.3 PLATFORM dahilinde üçüncü kişiler tarafından sağlanan hizmetlerden ve yayınlanan içeriklerden dolayı Akıllı KOBİ'nin, işbirliği içinde bulunduğu kurumların, Akıllı KOBİ çalışanlarının, yöneticilerinin ve yetkili satıcılarının doğrudan sorumluluğu bulunmamaktadır. Herhangi bir üçüncü kişi tarafından sağlanan ve yayınlanan bilgilerin, içeriklerin, görsel ve işitsel imgelerin doğruluğu ve hukuka uygunluğunun taahhüdü, bütünüyle bu eylemleri gerçekleştiren üçüncü kişilerin sorumluluğundadır. Akıllı KOBİ, üçüncü kişiler tarafından sağlanan hizmetlerin ve İÇERİKLER'in güvenliğini, doğruluğunu ve hukuka uygunluğunu taahhüt ve garanti etmemektedir. Akıllı KOBİ, şayet açıkça karşılaştırmaya konu hizmetin kendisi tarafından verildiğini bildirmedikçe, KULLANICI, Akıllı KOBİ’nin verdiği hizmetler sebebiyle çıkacak uyuşmazlıkların tarafının Akıllı KOBİ olmadığını kabul ve taahhüt eder.

3.4 ÜYELER / ZİYARETÇİLER, Akıllı KOBİ'ye PLATFORM dahilinde kendileri tarafından sağlanan bilgilerin ve İÇERİKLER'in doğru ve hukuka uygun olduğunu kabul ve taahhüt etmektedirler. Akıllı KOBİ, ÜYELER / ZİYARETÇİLER tarafından Akıllı KOBİ'ye iletilen veya PLATFORM üzerinden kendileri tarafından yüklenen, değiştirilen ve sağlanan bilgilerin ve İÇERİKLER'in doğruluğunu araştırma; bu bilgi ve içeriklerin güvenli, doğru ve hukuka uygun olduğunu taahhüt ve garanti etmekle yükümlü ve sorumlu değildir.

3.5 ÜYELER, PLATFORM dâhilinde 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu hükümleri uyarınca haksız rekabete yol açacak faaliyetlerde bulunmayacaklarını, sahte veya lisanssız ürün sergilemeyeceklerini, Akıllı KOBİ'nin ve üçüncü kişilerin şahsi ve ticari itibarını sarsacak, kişilik haklarına tecavüz ve taarruz edecek fiilleri gerçekleştirmeyeceklerini kabul ve taahhüt etmektedirler.

3.6 Akıllı KOBİ, PLATFORM dâhilinde sunulan hizmetleri ve İÇERİKLER'i her zaman değiştirebilme hakkını saklı tutmaktadır. Akıllı KOBİ, bu hakkını hiçbir bildirimde bulunmadan ve önel vermeden kullanabilir. ÜYELER / ZİYARETÇİLER, bu PLATFORM’da paylaştıkları her türlü içerik, bilgi, materyal ve datanın doğru ve eksiksiz olduğunu kontrol etmelidir. PLATFORM, ÜYELER / ZİYARETÇİLER’in doğru olmayan veya eksik bilgilerden doğan zararları da dahil fakat bunlarla sınırlı olmamak üzere hiçbir zararlarından sorumlu değildir. PLATFORM bu içerik, bilgi, materyal ve datanın doğru olmadığını ya da eksik olduğunu tespit ederse bunlarda değişiklik ve/veya düzeltme talep edebilir. Kullanıcı bu tür talepleri ivedilikle yerine getirmek zorundadır. Akıllı KOBİ tarafından talep edilen değişiklik ve/veya düzeltme istekleri gerekli görüldüğü takdirde doğrudan Akıllı KOBİ tarafından yapılabilir. Akıllı KOBİ tarafından talep edilen değişiklik ve/veya düzeltme taleplerinin, ÜYELER tarafından zamanında yerine getirilmemesi sebebiyle doğan veya doğabilecek zararlar, hukuki ve cezai sorumluluklar tamamen ÜYELER'e aittir.

3.7 PLATFORM üzerinden, Akıllı KOBİ'nin kendi kontrolünde olmayan ve başkaca üçüncü kişilerin sahip olduğu ve işlettiği başka web sitelerine ve/veya İÇERİKLER'e ve/veya dosyalara Akıllı KOBİ tarafından LİNK verilebilir. Bu LİNKLER sadece referans kolaylığı nedeniyle sağlanmış olup, ilgili web sitesini veya işleten kişiyi destekleyici veya web sitesi veya içerdiği bilgilere yönelik herhangi bir türde bir beyan veya garanti niteliği taşımamaktadır. PLATFORM üzerindeki LİNKLER vasıtasıyla erişilen web siteleri, dosyalar ve İÇERİKLER ile bu LİNKLER vasıtasıyla erişilen web sitelerinden sunulan hizmetler veya ürünler veya bunların İÇERİKLER'i hakkında Akıllı KOBİ'nin herhangi bir sorumluluğu yoktur.

3.8 Akıllı KOBİ, PLATFORM üzerinden ÜYELER / ZİYARETÇİLER tarafından kendisine iletilen bilgileri 6698 sayılı Kişisel Verileri Korunması Kanunu çerçevesinde hukuka uygun ve meşru amaçlarla işleme ve saklama hakkına sahiptir.

3.9. Akıllı KOBİ, ÜYELER tarafından girilen bilgileri mevzuattaki süre boyunca tutmak ve istenilmesi halinde bu bilgileri ilgili kurum ve kuruluşlara vermekle yükümlüdür.

3.10. ÜYE’ler, Akıllı KOBİ’nin yazılı onayı olmadan, Kullanım Sözleşmesi kapsamındaki hak ve yükümlülüklerini, kısmen veya tamamen, herhangi bir üçüncü kişiye devredemezler.

3.11. Akıllı KOBİ, sunmuş olduğu hizmet şartlarını ve kampanyaları, makul bir süre öncesinde bildirmek kaydıyla, istediği zamanda değiştirme, sınırlandırma, iptal etme, ücrete tabi tutma gibi haklara sahiptir.

3.12. "ÜYE”, “AKILLI KOBİ”in yürürlükteki mevzuat hükümleri gereğince resmi makamlara açıklama yapmakla yükümlü olduğu durumlarda; ÜYE’lere ait gizli/özel/kişisel veri-özel nitelikli kişisel veri/ticari bilgileri resmi makamlara açıklamaya yetkili olduğunu, bu sebeple “AKILLI KOBİ”den her ne nam altında olursa olsun tazminat talep etmeyeceğini kabul ve taahhüt etmektedir. Bunun haricinde “ÜYE”nin PLATFORM üzerinde sergilediği ürün veya hizmet ile ilgili olarak herhangi bir kişi ya da kurumun haklarının ihlal edildiği iddiası ile “AKILLI KOBİ”ye bildirimde bulunması, yargı yoluna başvuracağını bildirmesi halinde; “ÜYE”nin kendisine bildirdiği ad-soyad bilgisini “AKILLI KOBİ” ilgili tarafa verebilir.

3.13. ÜYELERİN, “AKILLI KOBİ Üyelik Hesabı”na girişte kullandıkları "kullanıcı adı" ve "şifre"nin güvenliğini sağlamaları kendi sorumlulukları olup, münhasıran ve münferiden kendileri kullanmaları, üçüncü kişilerden saklamaları gerekmektedir. Bu konuda ihmal veya kusurlarından dolayı diğer “Üye"lerin ve/veya “AKILLI KOBİ”nin ve/veya üçüncü kişilerin uğradığı veya uğrayabileceği maddi ve/veya manevi her tür zararlardan “ÜYE” sorumludur.

3.14. “AKILLI KOBİ” işbu sözleşmeye aykırı durumların tespiti halinde herhangi bir zamanda gerekçe göstermeden, bildirimde bulunmadan, tazminat, ceza vb. sair yükümlülüğü bulunmaksızın derhal yürürlüğe girecek şekilde ÜYELERİN üyeliğini tek taraflı olarak iptal edebilir veya geçici olarak durdurabilir. PLATFORM’da belirtilen kurallara aykırılık halleri, “ÜYE”nin "AKILLI KOBİ" bilgi güvenliği sistemine risk oluşturması halleri üyeliğe son verme veya üyeliği geçici durdurma hallerindendir.

3.15. AKILLI KOBİ bakım, onarım çalışmaları, teknik aksaklıklar dahil ancak bunlarla sınırlı olmaksızın herhangi bir sebepten ötürü Sözleşme kapsamındaki hizmetlerin geç verilmesi, kesintiye uğraması veya hizmetin verilmesi ile ilgili herhangi bir sorumluluk üstlenmemektedir.

3.16. "AKILLI KOBİ", "ÜYE" bilgilerini kullanabilir, işleyebilir, paylaşabilir, ifşa edebilir, bir veritabanı üzerinde tasnif edip muhafaza edebilir, tanıtım ve bilgilendirme amaçlı iletişim faaliyetlerinde, pazarlama faaliyetlerinde ve istatistikî analizler yapmak amacıyla kullanabilir. "AKILLI KOBİ" aynı zamanda; ÜYELER / ZİYARETÇİLER’in IP adresi, PLATFORM’un hangi bölümlerini ziyaret ettiği, domain tipi, tarayıcı (browser) tipi, tarih ve saat gibi bilgileri de istatistiki değerlendirme ve kişiye yönelik hizmetler ve teklifler sunma gibi amaçlarla kullanabilir. ”AKILLI KOBİ” süreçlerini iyileştirme amaçlı araştırmalar yapmak, veri tabanı oluşturmak ve pazar araştırmaları yapmak için işbirliği içinde olduğu firmalara Kullanıcı bilgilerini aktarabilir ve bu firmalar tarafından yukarıda sayılan amaçlarla sınırlı olarak Kullanıcı bilgileri işlenebilir.

3.17.  AKILLI KOBİ, çevrimiçi davranışsal reklamcılık ve pazarlama yapılabilmesi amacıyla PLATFORM’a gelen ÜYELER / ZİYARETÇİLER’in PLATFORM’daki davranışlarını tarayıcıda bulunan bir cookie (çerez) ile ilişkilendirme ve görüntülenen sayfa sayısı, ziyaret süresi ve hedef tamamlama sayısı gibi metrikleri temel alan yeniden pazarlama listeleri tanımlama, pazarlama otomasyon araçlarını kullanma ve kullanıcıya özel mesaj/teklif ve öneriler iletme hakkını haizdir. Daha sonra bu kullanıcıya sitede ya da Görüntülü Reklam Ağı’ndaki diğer sitelerde,  ÜYELER / ZİYARETÇİLER’in  ilgi alanlarına göre hedefe yönelik reklam içeriği gösterebilir. Ayrıca arama motoru ve sosyal medya reklamlarının AKILLI KOBİ’ye yönlendirilmesi esnasında Google  ÜYELER / ZİYARETÇİLER’in  tarayıcısına çerez yerleştirebilir veya bunlarda yer alan çerezleri okuyabilir veya bilgi toplamak amacı ile web işaretleri kullanabilir.

4- HİZMETE İLİŞKİN ÖZEL KOŞULLAR

4.1 Akıllı KOBİ platformu içerisinde ilk aşamada doğrudan mal veya hizmet satışı yapılmayacaktır. Ürün ve hizmetleri sergilenen ÜYE’lerin web sitelerine yönlendirme yapılmaktadır. Bu kapsamda ÜYE’lerin Akıllı KOBİ üzerinden gelen ZİYARETÇİLERE belirlenecek tutarda indirim yapmaları ve ZİYARETÇİLERDEN gelecek mesajlara açıklayıcı yanıt vermeleri beklenmektedir. Ancak ilerleyen dönemlerde Akıllı KOBİ platformu üzerinde satış yapılabilir. Hem Akıllı KOBİ aracılığı ile yapılan, hem de doğrudan Akıllı KOBİ üzerinden yapılan satışlar üzerinden Akıllı KOBİ, PLATFORM işleticisi ve altyapı sağlayıcı olarak hizmet payı veya belirli bir oranda komisyon tutarı alacaktır. Yapılacak satışa ile ilgili düzenlenmelere ilişkin sözleşme ürün ve/veya hizmet satan üyeler ile Akıllı KOBİ arasında ayrıca imzalanacaktır.

4.2 ÜYELER, PLATFORM içerisinde, Akıllı KOBİ tarafından belirlenen şartlar dahilinde, ürün ve hizmetlerini sergileyebileceklerdir (Ürün ve/veya hizmet sergileyen Üyeler).

4.3. ZİYARETÇİLER, PLATFORM’da yer alan ürün, hizmet ve kampanyaları inceleyebilecektir (Ürün, hizmet ve/veya kampanya incelemeye gelen ZİYARETÇİLER).

4.4. ÜYELER / ZİYARETÇİLER’in, PLATFORM dahilinde yaptığı her işlem ve eylemdeki hukuki ve cezai sorumluluk kendilerine aittir.

4.5. Akıllı KOBİ, PLATFORM’da reklam, sponsorluk gibi kategoriler bulundurma ve bu konuda 3. Taraf gerçek veya tüzel kişilerle anlaşma yapma hakkını saklı tutar.

4.6. ÜYELER, PLATFORM’da sağladıkları her türlü tanıtım, ilgili içerik ve bunlarla ilgili yürürlükteki tüm kanunlara uymakla yükümlüdür. PLATFORM’da sergilenen ürün ve hizmetlerin herhangi bir fiili veya potansiyel alıcısıyla olan işlemlerden Akıllı KOBİ sorumlu değildir.

4.7. ÜYELER, ürün veya hizmet sergileme işlemi başta olmak üzere tüm işlemlerinde yürürlükte bulunan mevzuata uymakla yükümlüdür. Akıllı KOBİ’nin, ÜYELER tarafından mevzuata aykırı eylemler sebebiyle zarara uğraması halinde, Kullanıcı, bu zararı tazminle yükümlüdür.

4.8. Ürün ve hizmetlerle ilgili olarak verilen her türlü beyan, vaat, yardım, garanti ve destek münhasıran ÜYE’nin sorumluluğunda olup, her türlü soru, şikâyet ve taleplere ÜYE tarafından cevap sağlanmalıdır. ÜYE, ürün ve hizmetlerle ilgili olarak tehlikeli, sahte, çalıntı, hileli, saldırgan veya istismar edici olarak addedilebilecek; satışı, dağıtımı veya kullanımı yasaklanmış veya tüketici hakları, fikri mülkiyet veya mahremiyet hakları, ürün güvenliği, ticari düzenlemeler ve yaptırımlar, destek, bakım ve ihracat ile ilgili olanlar da dâhil olmak üzere yürürlükteki herhangi bir kanuna diğer şekillerde aykırılık teşkil eden herhangi bir bilgi, içerik veya materyali sunamaz veya satamaz.

4.10. ÜYELER / ZİYARETÇİLER, 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu ve diğer ilgili mevzuat gereği basiretli tacir olma yükümlülüğünü ve diğer yükümlülüklerini yerine getirmekle mükelleftir.

4.11. ÜYE, PLATFORM’da yayınladığı her türlü görsel, metin, açıklama, marka, unvan, ürün, logo gibi içeriklerin güvenliğinden, doğruluğundan ve hukuka uygunluğundan bizzat sorumludur.

4.12. ÜYE, PLATFORM’daki eylemleri sebebiyle Akıllı KOBİ’nin ticari itibarını zedelememekle yükümlüdür.

4.13. PLATFORM’da sergilenen hiçbir ürün veya hizmet Akıllı KOBİ tarafından üretilmemiş ve ürün tanıtım içeriğine hiçbir müdahalede bulunulmamıştır. Platform içerisinde ürün ve hizmetlere ait bilgiler ve içerikler ÜYE’ler tarafından belirlenmektedir.

4.14. Akıllı KOBİ, ÜYELER tarafından sergilenen ürün ve hizmetler için herhangi bir garanti vermemektedir. Akıllı KOBİ, bu ürün ve hizmetlerin hukuka uygunluğunu denetlemekle yükümlü değildir.

5- FİKRİ MÜLKİYET HAKLARI 

5.1 PLATFORM dahilinde erişilen ve bu PLATFORM’un (sınırlı olmamak kaydıyla kaynak kodunu, amaç programı, altyapıyı, fikirleri, algoritmaları, ya da bunlarla bağlantılı olarak bulunan herhangi bir yazılım, doküman ya da veri, tasarım, metin, imge, html kodu ve diğer kodlar) tüm elemanları (hepsi birden "Akıllı KOBİ'nin Telif Haklarına Tabi Çalışmaları" olarak anılacaktır) Akıllı KOBİ'ye ait ve/veya Akıllı KOBİ tarafından üçüncü bir kişiden lisans altında alınmıştır.  ÜYELER / ZİYARETÇİLER, Akıllı KOBİ hizmetlerini, Akıllı KOBİ bilgilerini ve Akıllı KOBİ'nin Telif Haklarına Tabi Çalışmaları'nı yeniden satmak, işlemek, paylaşmak, dağıtmak, sergilemek veya başkasına Akıllı KOBİ'nin hizmetlerine erişim veya kullanım izni vermek hakkına sahip değildirler. İşbu Kullanım Koşulları dahilinde Akıllı KOBİ tarafından sarahaten izin verilen durumlar haricinde,  ÜYELER / ZİYARETÇİLER, Akıllı KOBİ'nin Telif Haklarına Tabi Çalışmaları'nı çoğaltamaz, işleyemez, dağıtamaz veya bunlardan türemiş çalışmalar yapamaz veya hazırlayamaz. 

5.2. İşbu Kullanım Koşulları dahilinde Akıllı KOBİ tarafından açıkça yetki verilmediği hallerde, Akıllı KOBİ; Akıllı KOBİ hizmetlerine, Akıllı KOBİ bilgilerine, Akıllı KOBİ Telif Haklarına Tabi Çalışmaları'na, Akıllı KOBİ ticari markalarına, Akıllı KOBİ ticari görünümüne veya bu PLATFORM vasıtasıyla sağladığı başkaca varlık ve bilgilere yönelik tüm haklarını saklı tutmaktadır.  ÜYELER / ZİYARETÇİLER, işbu Kullanım Kuralları’nı kabul ederek, Akıllı KOBİ'nin Telif Haklarına Tabi Çalışmaları üzerinde, tersine mühendislik yapmamayı, kaynak koda dönüştürmemeyi, ayrıştırmamayı veya başka bir yöntemle ortaya çıkarmamayı; mülkiyete ilişkin uyarı ve etiketleri Akıllı KOBİ'nin Telif Haklarına Tabi Çalışmaları’ndan kaldırmamayı, bunlara bağlı olarak türetilmiş işleri modifiye veya tercüme etmemeyi, bu tarz işler yaratmamayı; Akıllı KOBİ'nin Telif Haklarına Tabi Çalışmaları kopyalamamayı, dağıtmamayı, üzerlerinde rehin kurmamayı, temlik etmemeyi ya da bunları devretmemeyi veya bunlar üzerinde hiç kimse lehine hak tesis etmemeyi kabul eder.  ÜYELER / ZİYARETÇİLER’in Akıllı KOBİ'nin Telif Haklarına Tabi Çalışmaları’nı Avrupa Topluluğu’ndaki herhangi bir ülkede kullanması halinde; modifiye etme, tercüme etme, tersine mühendislik, kaynak koda dönüştürme, ayrıştırma ya da Hizmetler’e ya da Yazılım’a bağlı olarak türev işler üretmeye ilişkin yasaklar, Bilgisayar Programları’nın Hukuki Korunması’na ilişkin A.T. Konseyi Yönergesi’ni uygulayan mevzuat çerçevesindeki hakları etkilememektedir. İşbu Kullanım Koşulları’nda izin verilen haller dışında Akıllı KOBİ'nin telif haklarına tabi çalışmalarının herhangi bir bölümünün kullanımı yasaktır ve üçüncü şahısların fikri mülkiyet haklarının ihlali, telif haklarının ihlalinden dolayı uğranan olası maddi zararın tazmini dahil olmak üzere hukuki ve cezai sorumluluğu gerektirebilir.  

6- KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI 

Akıllı KOBİ, web sitesi ve diğer yollarla elde ettiği kişisel verileri, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve alt mevzuatı kapsamında işlemektedir. Akıllı KOBİ, kendisine aktarılan verilerin güvenliğini sağlar. Ancak başta şifre ve hesap güvenliği olmak üzere korunması gereken gizli bilgilerin üçüncü kişiler ile paylaşılması sonucu meydana gelebilecek veri ihlallerinden ÜYELER / ZİYARETÇİLER sorumludur. ÜYELER / ZİYARETÇİLER tarafından gerçekleştirilen ihlallerden dolayı Akıllı KOBİ sorumlu . 

7- MÜCBİR SEBEPLER

mücbir sebep sayılan tüm durumlarda, Akıllı KOBİ işbu Kullanım Koşulları’ndan herhangi birini geç ifa etme veya ifa etmeme nedeniyle yükümlü değildir. Bu ve bunun gibi durumlar, Akıllı KOBİ açısından, gecikme veya ifa etmeme veya temerrüt addedilmeyecek veya bu durumlar için Akıllı KOBİ'nin herhangi bir tazminat yükümlülüğü doğmayacaktır. "Mücbir sebep" terimi, ilgili tarafın makul kontrolü haricinde ve Akıllı KOBİ'nin gerekli özeni göstermesine rağmen önleyemediği olaylar olarak yorumlanacaktır. Bunun yanında sınırlı olmamak koşuluyla, doğal afet, salgın hastalıklar, pandemi tedbirleri, isyan, savaş, grev, iletişim sorunları, altyapı ve internet arızaları, elektrik kesintisi ve kötü hava koşulları, Akıllı KOBİ'nin gerekli bilgi güvenliği önlemleri almasına karşın PLATFORM’a yapılan saldırılar gibi durumlar mücbir sebep olaylarına dahildir.

8- UYGULANACAK HUKUK VE YETKİ

İşbu Kullanım Koşulları'nın uygulanmasında, yorumlanmasında ve bu Kullanım Koşulları dahilinde doğan hukuki ilişkilerin yönetiminde Türk Hukuku uygulanacaktır. İşbu Kullanım Koşulları'ndan dolayı doğan veya doğabilecek her türlü ihtilafın hallinde TOBB Tahkim Divanı .

9- YÜRÜRLÜK ve KABUL

İşbu Kullanım Koşulları Akıllı KOBİ tarafından PLATFORM içerisinde ilan edildiği tarihte yürürlük kazanır. ZİYARETÇİLER/ÜYELER, işbu Kullanım Koşulları hükümlerini PLATFORM'u kullanmakla kabul etmiş olmaktadırlar. Akıllı KOBİ, makul bir süre önce bildirmek kaydıyla, dilediği zaman işbu Kullanım Koşulları hükümlerinde değişikliğe gidebilir. Bu durumda Kullanım Koşulları, PLATFORM üzerinde yayınlandığı tarihte yürürlüğe girer.

Kullanım Koşulları ve Üyelik Sözleşmesi

Akıllı KOBİ Kullanım Koşulları

Bu PLATFORM’u kullanmak için lütfen aşağıda yazılı koşulları okuyun. [www.akillikobi.org.tr] PLATFORM’u kullanmaya devam etmeniz bu koşulların tarafınızdan kabul edildiği anlamına gelecektir. 

1- GİRİŞ

1.1 PLATFORM’un işleticisi, TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği  “Uncalı Mah. 1222. Sok. City Life 2 Sit. No: 1/A4 Konyaaltı Antalya” adresinde kurulu “Global Dönüşüm Ticaret Ltd. Şti.”dir. Akıllı KOBİ, kullanım koşullarını dilediği zaman değiştirme hakkını saklı tutmaktadır.

1.2 Bu PLATFORM’da sunulan hizmetlerden belirli bir bedel ödeyerek ya da bedelsiz olarak yararlananlar veya herhangi bir şekilde PLATFORM’a erişim sağlayan her gerçek ve tüzel kişi aşağıdaki kullanım koşullarını kabul etmiş sayılmaktadır. İşbu Kullanım Koşulları'nı Akıllı KOBİ dilediği zaman değiştirebilir. Bu değişiklikler periyodik olarak PLATFORM’da yayımlanacak ve yayımlandığı tarihte geçerli olacaktır. Akıllı KOBİ tarafından işbu Kullanım Koşulları'nda yapılan her değişikliği PLATFORM hizmetlerinden yararlanan ve PLATFORM’a erişim sağlayan her gerçek ve tüzel kişi önceden kabul etmiş sayılmaktadır.

1.3 İşbu Kullanım Koşulları ayrıca, Akıllı KOBİ hizmetlerinden yararlanacak olan ZİYARETÇİLER ile ve iş ortaklarıyla yapılmış ve/veya yapılacak olan her türlü sözleşmenin de ayrılmaz bir parçasıdır.

1.4 PLATFORM’un işleticisi, sunmuş olduğu içeriği ve hizmetleri ayrıca ücretlendirme; PLATFORM üzerinden komisyon, reklam, sponsorluk gibi kalemler üzerinden gelir elde etme hakkını saklı tutmaktadır.

2- TANIMLAR

2.1. PLATFORM: Akıllı KOBİ tarafından belirlenen çerçeve içerisinde çeşitli hizmetlerin ve içeriklerin sunulduğu çevrimiçi (on-line) ortamdan erişimi mümkün olan web sitesi ve ileride kullanıma sunulacak mobil uygulamalar.

2.2. ZİYARETÇİLER: PLATFORM’a çevrimiçi (on-line) ortamdan erişen her gerçek ve tüzel kişi(ler).

2.3. LİNK(LER): PLATFORM üzerinden bir başka web sitesine, dosyalara, içeriğe veya başka bir web sitesinden PLATFORM’a, dosyalara ve içeriğe erişimi mümkün kılan bağlantı(lar).

2.4. İÇERİK(LER): PLATFORM ve/veya herhangi bir web sitesinden yayınlanan veya erişimi mümkün olan her türlü bilgi, dosya, resim, marka, unvan, logo vb. görsel, yazınsal ve işitsel imgeler.

2.5. ÜYE(LER) : PLATFORM’a bilgilerini vererek ücretsiz şekilde kayıt olan ve üyelik sıfatını kazanan tüm gerçek veya tüzel kişiler.

2.6. Akıllı KOBİ: PLATFORM’un her türlü hakkını elinde bulunduran .

3- GENEL HÜKÜMLER

3.1 Akıllı KOBİ, PLATFORM’da mevcut olan ve kendisi tarafından sunulan bilgilerin doğruluk ve güncelliğini sürekli şekilde kontrol etmektedir. PLATFORM’daki bilgilerin, güncelliği, doğruluğu, şartları, kalitesi, performansı, pazarlanabilirliği, belli bir amaca uygunluğu ve PLATFORM’da yer alan ve bunlarla sınırlı olmayan, bunlarla bağlantılı veya bağımsız diğer bilgi, hizmet veya ürünlere etkisi ile tamlığı hakkında herhangi bir şekilde, açık ya da örtülü olarak garanti verilmemekte ve taahhütte bulunulmamaktadır. Ayrıca, Akıllı KOBİ, PLATFORM dahilinde erişime açtığı hizmetler ve İÇERİKLER'den hangisinin ücrete tabi olacağını belirlemekte tamamen serbesttir.

3.2 Akıllı KOBİ'nin sunduğu hizmetlerden yararlananlar ve PLATFORM'u kullananlar, yalnızca hukuka uygun ve şahsi/kurumsal amaçlarla PLATFORM üzerinden işlem yapabilirler. ZİYARETÇİLER'in ve ÜYE’lerin, PLATFORM dahilinde yaptığı her işlem ve eylemdeki hukuki ve cezai sorumluluk kendilerine aittir. Her ÜYE / ZİYARETÇİ, Akıllı KOBİ ve/veya başka bir üçüncü şahsın haklarına tecavüz teşkil edecek nitelikteki herhangi bir iş ve eylemde bulunmayacağını; yazılı, görsel ve işitsel bilgileri açıklamayacağını, Akıllı KOBİ'ye açıkladığı her türlü kişisel yazılı, görsel ve işitsel bilginin Akıllı KOBİ'ye ve Akıllı KOBİ’nin partneri hizmet sağlayıcılara ve sair hizmet sağlayıcılara açıkladığı sırada her türlü biçimde kullanılması, işlenmesi, saklanması, açıklanması ve üçüncü kişilere karşı ifşa edilmesi, paylaşılması konusunda Akıllı KOBİ’ye muvafakat verdiğini, Akıllı KOBİ’nin bu bilgileri paylaşmasından dolayı uğraması muhtemel her türlü zarardan kullanıcının sorumlu olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder. ÜYE / ZİYARETÇİ, PLATFORM dahilinde bulunan resimleri, metinleri, görsel ve işitsel imgeleri, video klipleri, dosyaları, veritabanlarını, katalogları ve listeleri çoğaltmayacağını, kopyalamayacağını, dağıtmayacağını, işlemeyeceğini, gerek bu eylemleri ile gerekse de başka yollarla Akıllı KOBİ ile doğrudan ve/veya dolaylı olarak rekabete girmeyeceğini kabul ve taahhüt eder.

3.3 PLATFORM dahilinde üçüncü kişiler tarafından sağlanan hizmetlerden ve yayınlanan içeriklerden dolayı Akıllı KOBİ'nin, işbirliği içinde bulunduğu kurumların, Akıllı KOBİ çalışanlarının, yöneticilerinin ve yetkili satıcılarının doğrudan sorumluluğu bulunmamaktadır. Herhangi bir üçüncü kişi tarafından sağlanan ve yayınlanan bilgilerin, içeriklerin, görsel ve işitsel imgelerin doğruluğu ve hukuka uygunluğunun taahhüdü, bütünüyle bu eylemleri gerçekleştiren üçüncü kişilerin sorumluluğundadır. Akıllı KOBİ, üçüncü kişiler tarafından sağlanan hizmetlerin ve İÇERİKLER'in güvenliğini, doğruluğunu ve hukuka uygunluğunu taahhüt ve garanti etmemektedir. Akıllı KOBİ, şayet açıkça karşılaştırmaya konu hizmetin kendisi tarafından verildiğini bildirmedikçe, KULLANICI, Akıllı KOBİ’nin verdiği hizmetler sebebiyle çıkacak uyuşmazlıkların tarafının Akıllı KOBİ olmadığını kabul ve taahhüt eder.

3.4 ÜYELER / ZİYARETÇİLER, Akıllı KOBİ'ye PLATFORM dahilinde kendileri tarafından sağlanan bilgilerin ve İÇERİKLER'in doğru ve hukuka uygun olduğunu kabul ve taahhüt etmektedirler. Akıllı KOBİ, ÜYELER / ZİYARETÇİLER tarafından Akıllı KOBİ'ye iletilen veya PLATFORM üzerinden kendileri tarafından yüklenen, değiştirilen ve sağlanan bilgilerin ve İÇERİKLER'in doğruluğunu araştırma; bu bilgi ve içeriklerin güvenli, doğru ve hukuka uygun olduğunu taahhüt ve garanti etmekle yükümlü ve sorumlu değildir.

3.5 ÜYELER, PLATFORM dâhilinde 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu hükümleri uyarınca haksız rekabete yol açacak faaliyetlerde bulunmayacaklarını, sahte veya lisanssız ürün sergilemeyeceklerini, Akıllı KOBİ'nin ve üçüncü kişilerin şahsi ve ticari itibarını sarsacak, kişilik haklarına tecavüz ve taarruz edecek fiilleri gerçekleştirmeyeceklerini kabul ve taahhüt etmektedirler.

3.6 Akıllı KOBİ, PLATFORM dâhilinde sunulan hizmetleri ve İÇERİKLER'i her zaman değiştirebilme hakkını saklı tutmaktadır. Akıllı KOBİ, bu hakkını hiçbir bildirimde bulunmadan ve önel vermeden kullanabilir. ÜYELER / ZİYARETÇİLER, bu PLATFORM’da paylaştıkları her türlü içerik, bilgi, materyal ve datanın doğru ve eksiksiz olduğunu kontrol etmelidir. PLATFORM, ÜYELER / ZİYARETÇİLER’in doğru olmayan veya eksik bilgilerden doğan zararları da dahil fakat bunlarla sınırlı olmamak üzere hiçbir zararlarından sorumlu değildir. PLATFORM bu içerik, bilgi, materyal ve datanın doğru olmadığını ya da eksik olduğunu tespit ederse bunlarda değişiklik ve/veya düzeltme talep edebilir. Kullanıcı bu tür talepleri ivedilikle yerine getirmek zorundadır. Akıllı KOBİ tarafından talep edilen değişiklik ve/veya düzeltme istekleri gerekli görüldüğü takdirde doğrudan Akıllı KOBİ tarafından yapılabilir. Akıllı KOBİ tarafından talep edilen değişiklik ve/veya düzeltme taleplerinin, ÜYELER tarafından zamanında yerine getirilmemesi sebebiyle doğan veya doğabilecek zararlar, hukuki ve cezai sorumluluklar tamamen ÜYELER'e aittir.

3.7 PLATFORM üzerinden, Akıllı KOBİ'nin kendi kontrolünde olmayan ve başkaca üçüncü kişilerin sahip olduğu ve işlettiği başka web sitelerine ve/veya İÇERİKLER'e ve/veya dosyalara Akıllı KOBİ tarafından LİNK verilebilir. Bu LİNKLER sadece referans kolaylığı nedeniyle sağlanmış olup, ilgili web sitesini veya işleten kişiyi destekleyici veya web sitesi veya içerdiği bilgilere yönelik herhangi bir türde bir beyan veya garanti niteliği taşımamaktadır. PLATFORM üzerindeki LİNKLER vasıtasıyla erişilen web siteleri, dosyalar ve İÇERİKLER ile bu LİNKLER vasıtasıyla erişilen web sitelerinden sunulan hizmetler veya ürünler veya bunların İÇERİKLER'i hakkında Akıllı KOBİ'nin herhangi bir sorumluluğu yoktur.

3.8 Akıllı KOBİ, PLATFORM üzerinden ÜYELER / ZİYARETÇİLER tarafından kendisine iletilen bilgileri 6698 sayılı Kişisel Verileri Korunması Kanunu çerçevesinde hukuka uygun ve meşru amaçlarla işleme ve saklama hakkına sahiptir.

3.9. Akıllı KOBİ, ÜYELER tarafından girilen bilgileri mevzuattaki süre boyunca tutmak ve istenilmesi halinde bu bilgileri ilgili kurum ve kuruluşlara vermekle yükümlüdür.

3.10. ÜYE’ler, Akıllı KOBİ’nin yazılı onayı olmadan, Kullanım Sözleşmesi kapsamındaki hak ve yükümlülüklerini, kısmen veya tamamen, herhangi bir üçüncü kişiye devredemezler.

3.11. Akıllı KOBİ, sunmuş olduğu hizmet şartlarını ve kampanyaları, makul bir süre öncesinde bildirmek kaydıyla, istediği zamanda değiştirme, sınırlandırma, iptal etme, ücrete tabi tutma gibi haklara sahiptir.

3.12. "ÜYE”, “AKILLI KOBİ”in yürürlükteki mevzuat hükümleri gereğince resmi makamlara açıklama yapmakla yükümlü olduğu durumlarda; ÜYE’lere ait gizli/özel/kişisel veri-özel nitelikli kişisel veri/ticari bilgileri resmi makamlara açıklamaya yetkili olduğunu, bu sebeple “AKILLI KOBİ”den her ne nam altında olursa olsun tazminat talep etmeyeceğini kabul ve taahhüt etmektedir. Bunun haricinde “ÜYE”nin PLATFORM üzerinde sergilediği ürün veya hizmet ile ilgili olarak herhangi bir kişi ya da kurumun haklarının ihlal edildiği iddiası ile “AKILLI KOBİ”ye bildirimde bulunması, yargı yoluna başvuracağını bildirmesi halinde; “ÜYE”nin kendisine bildirdiği ad-soyad bilgisini “AKILLI KOBİ” ilgili tarafa verebilir.

3.13. ÜYELERİN, “AKILLI KOBİ Üyelik Hesabı”na girişte kullandıkları "kullanıcı adı" ve "şifre"nin güvenliğini sağlamaları kendi sorumlulukları olup, münhasıran ve münferiden kendileri kullanmaları, üçüncü kişilerden saklamaları gerekmektedir. Bu konuda ihmal veya kusurlarından dolayı diğer “Üye"lerin ve/veya “AKILLI KOBİ”nin ve/veya üçüncü kişilerin uğradığı veya uğrayabileceği maddi ve/veya manevi her tür zararlardan “ÜYE” sorumludur.

3.14. “AKILLI KOBİ” işbu sözleşmeye aykırı durumların tespiti halinde herhangi bir zamanda gerekçe göstermeden, bildirimde bulunmadan, tazminat, ceza vb. sair yükümlülüğü bulunmaksızın derhal yürürlüğe girecek şekilde ÜYELERİN üyeliğini tek taraflı olarak iptal edebilir veya geçici olarak durdurabilir. PLATFORM’da belirtilen kurallara aykırılık halleri, “ÜYE”nin "AKILLI KOBİ" bilgi güvenliği sistemine risk oluşturması halleri üyeliğe son verme veya üyeliği geçici durdurma hallerindendir.

3.15. AKILLI KOBİ bakım, onarım çalışmaları, teknik aksaklıklar dahil ancak bunlarla sınırlı olmaksızın herhangi bir sebepten ötürü Sözleşme kapsamındaki hizmetlerin geç verilmesi, kesintiye uğraması veya hizmetin verilmesi ile ilgili herhangi bir sorumluluk üstlenmemektedir.

3.16. "AKILLI KOBİ", "ÜYE" bilgilerini kullanabilir, işleyebilir, paylaşabilir, ifşa edebilir, bir veritabanı üzerinde tasnif edip muhafaza edebilir, tanıtım ve bilgilendirme amaçlı iletişim faaliyetlerinde, pazarlama faaliyetlerinde ve istatistikî analizler yapmak amacıyla kullanabilir. "AKILLI KOBİ" aynı zamanda; ÜYELER / ZİYARETÇİLER’in IP adresi, PLATFORM’un hangi bölümlerini ziyaret ettiği, domain tipi, tarayıcı (browser) tipi, tarih ve saat gibi bilgileri de istatistiki değerlendirme ve kişiye yönelik hizmetler ve teklifler sunma gibi amaçlarla kullanabilir. ”AKILLI KOBİ” süreçlerini iyileştirme amaçlı araştırmalar yapmak, veri tabanı oluşturmak ve pazar araştırmaları yapmak için işbirliği içinde olduğu firmalara Kullanıcı bilgilerini aktarabilir ve bu firmalar tarafından yukarıda sayılan amaçlarla sınırlı olarak Kullanıcı bilgileri işlenebilir.

3.17.  AKILLI KOBİ, çevrimiçi davranışsal reklamcılık ve pazarlama yapılabilmesi amacıyla PLATFORM’a gelen ÜYELER / ZİYARETÇİLER’in PLATFORM’daki davranışlarını tarayıcıda bulunan bir cookie (çerez) ile ilişkilendirme ve görüntülenen sayfa sayısı, ziyaret süresi ve hedef tamamlama sayısı gibi metrikleri temel alan yeniden pazarlama listeleri tanımlama, pazarlama otomasyon araçlarını kullanma ve kullanıcıya özel mesaj/teklif ve öneriler iletme hakkını haizdir. Daha sonra bu kullanıcıya sitede ya da Görüntülü Reklam Ağı’ndaki diğer sitelerde,  ÜYELER / ZİYARETÇİLER’in  ilgi alanlarına göre hedefe yönelik reklam içeriği gösterebilir. Ayrıca arama motoru ve sosyal medya reklamlarının AKILLI KOBİ’ye yönlendirilmesi esnasında Google  ÜYELER / ZİYARETÇİLER’in  tarayıcısına çerez yerleştirebilir veya bunlarda yer alan çerezleri okuyabilir veya bilgi toplamak amacı ile web işaretleri kullanabilir.

4- HİZMETE İLİŞKİN ÖZEL KOŞULLAR

4.1 Akıllı KOBİ platformu içerisinde ilk aşamada doğrudan mal veya hizmet satışı yapılmayacaktır. Ürün ve hizmetleri sergilenen ÜYE’lerin web sitelerine yönlendirme yapılmaktadır. Bu kapsamda ÜYE’lerin Akıllı KOBİ üzerinden gelen ZİYARETÇİLERE belirlenecek tutarda indirim yapmaları ve ZİYARETÇİLERDEN gelecek mesajlara açıklayıcı yanıt vermeleri beklenmektedir. Ancak ilerleyen dönemlerde Akıllı KOBİ platformu üzerinde satış yapılabilir. Hem Akıllı KOBİ aracılığı ile yapılan, hem de doğrudan Akıllı KOBİ üzerinden yapılan satışlar üzerinden Akıllı KOBİ, PLATFORM işleticisi ve altyapı sağlayıcı olarak hizmet payı veya belirli bir oranda komisyon tutarı alacaktır. Yapılacak satışa ile ilgili düzenlenmelere ilişkin sözleşme ürün ve/veya hizmet satan üyeler ile Akıllı KOBİ arasında ayrıca imzalanacaktır.

4.2 ÜYELER, PLATFORM içerisinde, Akıllı KOBİ tarafından belirlenen şartlar dahilinde, ürün ve hizmetlerini sergileyebileceklerdir (Ürün ve/veya hizmet sergileyen Üyeler).

4.3. ZİYARETÇİLER, PLATFORM’da yer alan ürün, hizmet ve kampanyaları inceleyebilecektir (Ürün, hizmet ve/veya kampanya incelemeye gelen ZİYARETÇİLER).

4.4. ÜYELER / ZİYARETÇİLER’in, PLATFORM dahilinde yaptığı her işlem ve eylemdeki hukuki ve cezai sorumluluk kendilerine aittir.

4.5. Akıllı KOBİ, PLATFORM’da reklam, sponsorluk gibi kategoriler bulundurma ve bu konuda 3. Taraf gerçek veya tüzel kişilerle anlaşma yapma hakkını saklı tutar.

4.6. ÜYELER, PLATFORM’da sağladıkları her türlü tanıtım, ilgili içerik ve bunlarla ilgili yürürlükteki tüm kanunlara uymakla yükümlüdür. PLATFORM’da sergilenen ürün ve hizmetlerin herhangi bir fiili veya potansiyel alıcısıyla olan işlemlerden Akıllı KOBİ sorumlu değildir.

4.7. ÜYELER, ürün veya hizmet sergileme işlemi başta olmak üzere tüm işlemlerinde yürürlükte bulunan mevzuata uymakla yükümlüdür. Akıllı KOBİ’nin, ÜYELER tarafından mevzuata aykırı eylemler sebebiyle zarara uğraması halinde, Kullanıcı, bu zararı tazminle yükümlüdür.

4.8. Ürün ve hizmetlerle ilgili olarak verilen her türlü beyan, vaat, yardım, garanti ve destek münhasıran ÜYE’nin sorumluluğunda olup, her türlü soru, şikâyet ve taleplere ÜYE tarafından cevap sağlanmalıdır. ÜYE, ürün ve hizmetlerle ilgili olarak tehlikeli, sahte, çalıntı, hileli, saldırgan veya istismar edici olarak addedilebilecek; satışı, dağıtımı veya kullanımı yasaklanmış veya tüketici hakları, fikri mülkiyet veya mahremiyet hakları, ürün güvenliği, ticari düzenlemeler ve yaptırımlar, destek, bakım ve ihracat ile ilgili olanlar da dâhil olmak üzere yürürlükteki herhangi bir kanuna diğer şekillerde aykırılık teşkil eden herhangi bir bilgi, içerik veya materyali sunamaz veya satamaz.

4.10. ÜYELER / ZİYARETÇİLER, 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu ve diğer ilgili mevzuat gereği basiretli tacir olma yükümlülüğünü ve diğer yükümlülüklerini yerine getirmekle mükelleftir.

4.11. ÜYE, PLATFORM’da yayınladığı her türlü görsel, metin, açıklama, marka, unvan, ürün, logo gibi içeriklerin güvenliğinden, doğruluğundan ve hukuka uygunluğundan bizzat sorumludur.

4.12. ÜYE, PLATFORM’daki eylemleri sebebiyle Akıllı KOBİ’nin ticari itibarını zedelememekle yükümlüdür.

4.13. PLATFORM’da sergilenen hiçbir ürün veya hizmet Akıllı KOBİ tarafından üretilmemiş ve ürün tanıtım içeriğine hiçbir müdahalede bulunulmamıştır. Platform içerisinde ürün ve hizmetlere ait bilgiler ve içerikler ÜYE’ler tarafından belirlenmektedir.

4.14. Akıllı KOBİ, ÜYELER tarafından sergilenen ürün ve hizmetler için herhangi bir garanti vermemektedir. Akıllı KOBİ, bu ürün ve hizmetlerin hukuka uygunluğunu denetlemekle yükümlü değildir.

5- FİKRİ MÜLKİYET HAKLARI 

5.1 PLATFORM dahilinde erişilen ve bu PLATFORM’un (sınırlı olmamak kaydıyla kaynak kodunu, amaç programı, altyapıyı, fikirleri, algoritmaları, ya da bunlarla bağlantılı olarak bulunan herhangi bir yazılım, doküman ya da veri, tasarım, metin, imge, html kodu ve diğer kodlar) tüm elemanları (hepsi birden "Akıllı KOBİ'nin Telif Haklarına Tabi Çalışmaları" olarak anılacaktır) Akıllı KOBİ'ye ait ve/veya Akıllı KOBİ tarafından üçüncü bir kişiden lisans altında alınmıştır.  ÜYELER / ZİYARETÇİLER, Akıllı KOBİ hizmetlerini, Akıllı KOBİ bilgilerini ve Akıllı KOBİ'nin Telif Haklarına Tabi Çalışmaları'nı yeniden satmak, işlemek, paylaşmak, dağıtmak, sergilemek veya başkasına Akıllı KOBİ'nin hizmetlerine erişim veya kullanım izni vermek hakkına sahip değildirler. İşbu Kullanım Koşulları dahilinde Akıllı KOBİ tarafından sarahaten izin verilen durumlar haricinde,  ÜYELER / ZİYARETÇİLER, Akıllı KOBİ'nin Telif Haklarına Tabi Çalışmaları'nı çoğaltamaz, işleyemez, dağıtamaz veya bunlardan türemiş çalışmalar yapamaz veya hazırlayamaz. 

5.2. İşbu Kullanım Koşulları dahilinde Akıllı KOBİ tarafından açıkça yetki verilmediği hallerde, Akıllı KOBİ; Akıllı KOBİ hizmetlerine, Akıllı KOBİ bilgilerine, Akıllı KOBİ Telif Haklarına Tabi Çalışmaları'na, Akıllı KOBİ ticari markalarına, Akıllı KOBİ ticari görünümüne veya bu PLATFORM vasıtasıyla sağladığı başkaca varlık ve bilgilere yönelik tüm haklarını saklı tutmaktadır.  ÜYELER / ZİYARETÇİLER, işbu Kullanım Kuralları’nı kabul ederek, Akıllı KOBİ'nin Telif Haklarına Tabi Çalışmaları üzerinde, tersine mühendislik yapmamayı, kaynak koda dönüştürmemeyi, ayrıştırmamayı veya başka bir yöntemle ortaya çıkarmamayı; mülkiyete ilişkin uyarı ve etiketleri Akıllı KOBİ'nin Telif Haklarına Tabi Çalışmaları’ndan kaldırmamayı, bunlara bağlı olarak türetilmiş işleri modifiye veya tercüme etmemeyi, bu tarz işler yaratmamayı; Akıllı KOBİ'nin Telif Haklarına Tabi Çalışmaları kopyalamamayı, dağıtmamayı, üzerlerinde rehin kurmamayı, temlik etmemeyi ya da bunları devretmemeyi veya bunlar üzerinde hiç kimse lehine hak tesis etmemeyi kabul eder.  ÜYELER / ZİYARETÇİLER’in Akıllı KOBİ'nin Telif Haklarına Tabi Çalışmaları’nı Avrupa Topluluğu’ndaki herhangi bir ülkede kullanması halinde; modifiye etme, tercüme etme, tersine mühendislik, kaynak koda dönüştürme, ayrıştırma ya da Hizmetler’e ya da Yazılım’a bağlı olarak türev işler üretmeye ilişkin yasaklar, Bilgisayar Programları’nın Hukuki Korunması’na ilişkin A.T. Konseyi Yönergesi’ni uygulayan mevzuat çerçevesindeki hakları etkilememektedir. İşbu Kullanım Koşulları’nda izin verilen haller dışında Akıllı KOBİ'nin telif haklarına tabi çalışmalarının herhangi bir bölümünün kullanımı yasaktır ve üçüncü şahısların fikri mülkiyet haklarının ihlali, telif haklarının ihlalinden dolayı uğranan olası maddi zararın tazmini dahil olmak üzere hukuki ve cezai sorumluluğu gerektirebilir.  

6- KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI 

Akıllı KOBİ, web sitesi ve diğer yollarla elde ettiği kişisel verileri, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve alt mevzuatı kapsamında işlemektedir. Akıllı KOBİ, kendisine aktarılan verilerin güvenliğini sağlar. Ancak başta şifre ve hesap güvenliği olmak üzere korunması gereken gizli bilgilerin üçüncü kişiler ile paylaşılması sonucu meydana gelebilecek veri ihlallerinden ÜYELER / ZİYARETÇİLER sorumludur. ÜYELER / ZİYARETÇİLER tarafından gerçekleştirilen ihlallerden dolayı Akıllı KOBİ sorumlu . 

7- MÜCBİR SEBEPLER

mücbir sebep sayılan tüm durumlarda, Akıllı KOBİ işbu Kullanım Koşulları’ndan herhangi birini geç ifa etme veya ifa etmeme nedeniyle yükümlü değildir. Bu ve bunun gibi durumlar, Akıllı KOBİ açısından, gecikme veya ifa etmeme veya temerrüt addedilmeyecek veya bu durumlar için Akıllı KOBİ'nin herhangi bir tazminat yükümlülüğü doğmayacaktır. "Mücbir sebep" terimi, ilgili tarafın makul kontrolü haricinde ve Akıllı KOBİ'nin gerekli özeni göstermesine rağmen önleyemediği olaylar olarak yorumlanacaktır. Bunun yanında sınırlı olmamak koşuluyla, doğal afet, salgın hastalıklar, pandemi tedbirleri, isyan, savaş, grev, iletişim sorunları, altyapı ve internet arızaları, elektrik kesintisi ve kötü hava koşulları, Akıllı KOBİ'nin gerekli bilgi güvenliği önlemleri almasına karşın PLATFORM’a yapılan saldırılar gibi durumlar mücbir sebep olaylarına dahildir.

8- UYGULANACAK HUKUK VE YETKİ

İşbu Kullanım Koşulları'nın uygulanmasında, yorumlanmasında ve bu Kullanım Koşulları dahilinde doğan hukuki ilişkilerin yönetiminde Türk Hukuku uygulanacaktır. İşbu Kullanım Koşulları'ndan dolayı doğan veya doğabilecek her türlü ihtilafın hallinde TOBB Tahkim Divanı .

9- YÜRÜRLÜK ve KABUL

İşbu Kullanım Koşulları Akıllı KOBİ tarafından PLATFORM içerisinde ilan edildiği tarihte yürürlük kazanır. ZİYARETÇİLER/ÜYELER, işbu Kullanım Koşulları hükümlerini PLATFORM'u kullanmakla kabul etmiş olmaktadırlar. Akıllı KOBİ, makul bir süre önce bildirmek kaydıyla, dilediği zaman işbu Kullanım Koşulları hükümlerinde değişikliğe gidebilir. Bu durumda Kullanım Koşulları, PLATFORM üzerinde yayınlandığı tarihte yürürlüğe girer.

Kocaeli Etkinlik Aydınlatma Metni

Kişisel Verilerin Korunması

Akıllı KOBİ Aydınlatma Metni

Son Güncelleme: 04.09.2023

 

Global Dönüşüm Ticaret Limited Şirketi (Global Dönüşüm), Akıllı KOBİ (akillikobi.org.tr) web sitesinin yürütücüsü olarak veri sorumlusu olarak 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) ve ilgili diğer mevzuata uygun olarak kişisel verilerinizi işlemektedir.

KVKK'nun Aydınlatma Yükümlülüğü'nü düzenleyen 10'ncu maddesine göre veri sorumluları, kişisel verilerini işledikleri ilgili kişileri belirli konularda bilgilendirmekle yükümlüdür.

Bu aydınlatma metni de hukuki yükümlülüğün yerine getirilebilmesi amacıyla Kişisel Verileri Koruma Kurumu tarafından yayınlanan Aydınlatma Yükümlülüğünün Yerine Getirilmesinde Uyulacak Usul ve Esaslar Hakkında Tebliğ'ine uygun olarak hazırlanmıştır.

 1. Tanımlar

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na göre:

Kişisel veri, kimliği belirli veya belirlenebilir gerçek kişiye ilişkin her türlü bilgiyi;

Kişisel verilerin işlenmesi, kişisel verilerin tamamen veya kısmen otomatik olan ya da herhangi bir veri kayıt sisteminin parçası olmak kaydıyla otomatik olmayan yollarla elde edilmesi, kaydedilmesi, depolanması, muhafaza edilmesi, değiştirilmesi, yeniden düzenlenmesi, açıklanması, aktarılması, devralınması, elde edilebilir hâle getirilmesi, sınıflandırılması ya da kullanılmasının engellenmesi gibi veriler üzerinde gerçekleştirilen her türlü işlemi;

İlgili kişi, kişisel verisi işlenen gerçek kişiyi;

Veri sorumlusu, kişisel verilerin işleme amaçlarını ve vasıtalarını belirleyen, veri kayıt sisteminin kurulmasından ve yönetilmesinden sorumlu olan gerçek veya tüzel kişiyi

Aydınlatma yükümlülüğü, kişisel verilerin elde edilmesi sırasında veri sorumlusu veya yetkilendirdiği kişinin, ilgili kişilere; veri sorumlusunun kimliği, kişisel verilerin hangi amaçla işleneceği, işlenen kişisel verilerin kimlere ve hangi amaçla aktarılabileceği, kişisel veri toplamanın yöntemi ve hukuki sebebi ve Kanun'un 11'inci maddesinde sayılan diğer hakları konusunda bilgi verme yükümlülüğünü; ifade eder.

 1. Veri Sorumlusunun Kimliği

Sizinle ilgili kişisel veriler konusunda kişisel verilerin işleme amaçlarını ve vasıtalarını belirleyen, veri kayıt sisteminin kurulmasından ve yönetilmesinden sorumlu olan Global Dönüşüm (Global Dönüşüm Ticaret Limited Şirketi) veri sorumlusudur.

 1. İlgili Kişi

Yalnızca web sitesini ziyaret etmeniz halinde Web Sitesi Ziyaretçisi olarak tanımlanmakta ve Kanun tarafından da İlgili Kişi olarak kabul edilmektesiniz.

Ayrıca Akıllı KOBİ’ye çalıştığınız/yetkilisi olduğunuz firma bilgilerini girmeniz ve iletişim için bilgilerinizi bize iletmeniz sebebiyle kişisel verileriniz Global Dönüşüm tarafından işlenmektedir. Bu ilişki bağlamında Global Dönüşüm tarafından KOBİ/Teknoloji Tedarikçisi İrtibat Kişisi olarak tanımlanmakta ve Kanun tarafından da İlgili Kişi olarak kabul edilmektesiniz.

 

 1. Kişisel Verilerinizin Elde Edilmesi

Kişisel verileriniz akillikobi.org.tr web sitesi üzerinden dijital ortamlarda otomatik ya da kısmen otomatik yöntemlerle elde edilmektedir. Bu elde etme işlemleri, web sitesine girmeniz, formları doldurmanız gibi yöntemlerle gerçekleşir.

Otomatik veri işleme, bilgisayar, telefon gibi işlemci sahibi cihazlar tarafından yerine getirilen, yazılım veya donanım özellikleri aracılığıyla önceden hazırlanan algoritmalar kapsamında insan müdahalesi olmadan kendiliğinden gerçekleşen işleme faaliyetidir. Kısmen otomatik veri işleme ise insan etkisi bulunan ancak yine bilgisayar gibi işlemci sahibi cihazlar vasıtası ile kişisel veri işleme faaliyetidir.

 1. Kişisel Verilerinizin İşlenme Amaçları ve Hukuki Sebepleri

Web sitesini ziyaret etmeniz dolayısıyla işlenen;

İşlem Güvenliği (IP Adresi, Bağlantı Zamanı, Bağlantı Bitiş Zamanı, Kullanılan IP Protokolü, Aktarılan Veri Miktarı, Ziyaret Edilen Sayfa) kişisel verileriniz,

    ◆ Faaliyetlerin mevzuata uygun yürütülmesi amacıyla

        ■ KVKK Md.5/2a'ya uygun olarak kanunlarda açıkça öngörülmesi sebebiyle

            □ 5651 Sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi Ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun'ndaki Internet Kanunu'na (Madde 7/2) istinaden

Akıllı KOBİ web sitesinde firmanıza KOBİ hesabı açmak ve site hizmetlerinden ve düzenlenen etkinliklerden faydalanmak için başvuru yapmak istemeniz halinde işlenen;

Kimlik (Ad ve Soyad) İletişim (E-Posta Adresi, Telefon Numarası) Mesleki Deneyim (Adına iletişim kurulan firma/kurum bilgileri ile buradaki Görevi/Unvanı bilgileri), İşlem Güvenliği (Şifre/Parola, Kullanıcı ID, Doğrulama Bilgisi, İşlem zaman ve log kayıtları) ve Müşteri İşlem (Site üzerinde gerçekleştirilen işlemler, Firma ürün ve hizmetlerine dair girilen bilgiler);

    ◆ Hizmet operasyon süreçlerinin yürütülmesi, bilgi güvenliği süreçlerinin yürütülmesi, sözleşme süreçlerinin yürütülmesi, iletişim faaliyetlerinin yürütülmesi, üyelerle ilgili faaliyetlerin yürütülmesi, analiz çalışmalarının yapılması ve saklama ve arşiv faaliyetlerinin yürütülmesi amaçlarıyla

        ■ KVKK Md.5/2e'de öngörülen bir hakkın tesisi, kullanılması veya korunması için veri işlemenin zorunlu olması sebebiyle

            □ Firma adına onayladığınız Üyelik Sözleşmesinden doğacak haklarımızın korunmasına istinaden

 

 

Akıllı KOBİ  web sitesine üye girişi sırasında işlenen;

İletişim (E-posta adresi) ve İşlem Güvenliği (Şifre, giriş zamanı, ip adresi) bilgileriniz ile şifremi unuttum seçeneğini kullanımınız halinde e-posta bilgileriniz

    ◆ Hizmet operasyon süreçlerinin yürütülmesi, bilgi güvenliği süreçlerinin yürütülmesi, üyelerle ilgili faaliyetlerin yürütülmesi, Organizasyon ve etkinlik yönetimi, Sözleşme süreçlerinin yürütülmesi, Sponsorluk faaliyetlerinin yürütülmesi, Tedarik zinciri yönetimi süreçlerinin yürütülmesi, Ücret politikasının yürütülmesi, Yönetim faaliyetlerinin yürütülmesi, İletişim faaliyetlerinin yürütülmesi, Reklam / kampanya / promosyon süreçlerinin yürütülmesi, Pazarlama analiz çalışmalarının yürütülmesi, Müşteri memnuniyetine yönelik aktivitelerin yürütülmesi, Ürün / hizmetlerin pazarlama süreçlerinin yürütülmesi amaçlarıyla;

        ■ KVKK Md.5/2e'de öngörülen bir hakkın tesisi, kullanılması veya korunması için veri işlemenin zorunlu olması sebebiyle

            □ Firma adına onayladığınız Üyelik Sözleşmesinden doğacak haklarımızın korunmasına istinaden işlenmektedir.

Ayrıca yukarıda belirtilen tüm kişisel verileriniz ve saklama ve arşiv faaliyetlerinin yürütülmesi amacıyla ve KVKK Md.5/2e'de öngörülen bir hakkın tesisi, kullanılması veya korunması için veri işlemenin zorunlu olması sebebiyle saklanmaktadır.

Ticari elektronik ileti almayı istemeniz halinde kimlik ve iletişim bilgileriniz ürün ve hizmetlerin pazarlama ve pazarlama analiz süreçlerinin yürütülmesi ile reklam kampanya ve promosyon süreçlerinin yürütülmesi amaçlarıyla KVKK Md.5/1’de öngörülen açık rızanıza istinaden işlenerek size iletiler gönderilir. Ancak ilgili mevzuat uyarınca tacir veya esnaf alıcılardan bu rıza alınmaksızın ileti gönderilebilir. Ayrıca bu onay kayıtlarınız faaliyetlerin mevzuata uygun yürütülmesi amacıyla KVKK 5/2ç’de öngörülen hukuki yükümlülüklerin yerine getirilmesi sebebiyle saklanır ve İYS A.Ş.’ye aktarılır.

Yukarıda belirtilen kişisel verilerin dışında web sitemizdeki çerez kullanımı dolayısıyla işlenen kişisel verileriniz için Çerezlerle Kişisel Veri İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni inceleyebilir, Çerez Tercihleri ekranından çerez kullanımına ilişkin verdiğiniz rızaları yönetebilirsiniz.

 1. Kişisel Verilerinizin Aktarılması

Kişisel verileriniz KVKK Md.28/1 çerçevesinde talep edilmesi halinde aydınlatma yükümlülüğü olmadan ve açık rızanız aranmadan ilgili makamlara aktarılabilir.

Bunun dışında öngörülemeyen durumlarda da kişisel verileriniz kanunlarda açıkça belirtilmiş durumlarda talep edilmesi halinde kanunlarda belirtilen kamu kurumlarına (Bakanlıklar gibi idari makamlara) kanunda öngörülen amaç ve sınırlamalar dâhilinde aktarılabilir.

Kişisel verileriniz, aydınlatma yükümlülüğü olmayan ve açık rızanızı gerektirmeyen yasal yükümlülüklerimizin dışında Stratejik Planlama Faaliyetlerinin Yürütülmesi amacıyla Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne (TOBB) aktarılabilir.

Sitedeki katılım formu aracılığı ile başvuru yaparak, düzenlenen etkinliklere katılmanız halinde; etkinliklerin fiziki olduğu hallerde, etkinlik sırasında çekilecek fotoğraf ve videolarda yer almayı açık rızanız ile kabul ettiyseniz ve bunların web sitenizde ve sosyal medyada yayınlanmasına rıza verdiyseniz, lütfen etkinlik sırasında fotoğraf/video çekilebilir alanda bulununuz. Salonda fotoğraf/video çekilebilir alanlar ayrıca gösterilecektir. Bu alanlarda bulunan ve buna rıza veren katılımcıların çekilen fotoğraf ve videoları, ilgili basılı/görsel yayın organlarında, web sitemizde ve sosyal medyada canlı yayın veya fotoğraf/video şeklinde “Herkese Açık” olarak açık rızanıza istinaden paylaşılmak amacıyla , işbu aydınlatma metni doğrultusunda işlenir.

Düzenlenen etkinlikte Ana sponsor olan Turkcell firmasına, verilerinizin aktarılmasını seçtiğiniz diğer sponsorlara, sponsorluk faaliyet ve yükümlülüklerinin ifası amacıyla kullanılmak üzere ve bu amaç için gerekenle sınırlı şekilde Kişisel Veri aktarılabilmektedir. Sizinle iletişime geçmeleri için rıza verdiğiniz takdirde size ticari elektronik ileti gönderebilirler. 

 

Seçtiğiniz sponsorlardan verdiğiniz bu rızayı geri almak için firma seçerken verilen iletişim bilgilerinden veya etkinlik sponsorlarının yayınlandığı sayfada logolarına tıklayarak web sitelerindeki iletişim bilgilerinden onlara ulaşabilir veya https://iys.org.tr/ adresinden İYS sistemi üzerinden rızanızı geri çekebilirsiniz.' 

Ayrıca ticari elektronik ileti almayı istemeniz halinde kişisel verileriniz faaliyetlerin mevzuata uygun yürütülmesi amacıyla İYS A.Ş.’ye aktarılır.

 1. Kişisel Verilerinizle İlgili Haklarınız

İlgili kişiler kişisel verilerine ilişkin haklarını kullanmak için öncelikle veri sorumlusuna başvurmak zorundadırlar. Kanunun 14'üncü maddesine göre Kişisel Verileri Koruma Kurulu'na doğrudan şikâyette bulunulamaz.

Kanun uyarınca kişisel verilerinizle ilgili

 1. a) Kişisel veri işlenip işlenmediğini öğrenme,
 2. b) Kişisel verileriniz işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme,
 3. c) Kişisel verilerinizin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme,

ç) Yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerinizin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme,

 1. d) Kişisel verilerinizin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme,
 2. e) İşlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması hâlinde kişisel verilerinizin silinmesini veya yok edilmesini isteme,
 3. f) (d) ve (e) bentleri uyarınca yapılan işlemlerin, kişisel verilerinizin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,
 4. g) İşlenen verilerinizin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme,

ğ) Kişisel verilerin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğramanız hâlinde zararın giderilmesini talep etme

Haklarınızı veri sorumlusuna yani bize başvurarak kullanabilirsiniz.

 1. Veri Sorumlusuna Başvuru Yöntemi

Başvurunuzu

■ Uncalı Mahallesi 1222 Sk. City Life 2 Sit. A Apt. No: 1 A/4 Konyaaltı / Antalya adresine yazılı olarak;

■ Sistemimizde kayıtlı bulunan elektronik posta adresinizi veya KEP adresinizi kullanarak, Akıllı KOBİ  kvk@akillikobi.org.tr  adresine e-posta göndererek yapabilirsiniz.

Başvurunuzun posta adresimize iletilmesi halinde, ilgili veri sahibinin kimliğini tespit edecek belgelerle birlikte, formun ıslak imzalı bir kopyasının elden veya noter aracılığıyla ya da Kanun’da belirtilen diğer yöntemler ile iletmeniz gerekir. Başvuruda mutlaka bulunması gereken bilgileriniz şunlardır:

 • Ad, soyad ve başvuru yazılı ise imza,
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için T.C. kimlik No, yabancı ise uyruğu, pasaport numarası veya varsa kimlik numarası,
 • Tebligata esas yerleşim yeri veya iş yeri adresi,
 • Varsa bildirime esas elektronik posta adresi, telefon ve faks numarası,
 • Talep konusu

 

Ayrıca varsa konuya ilişkin bilgi ve belgeleri de başvuruya eklemelisiniz.

 

Akıllı Kobi ilgili başvuruyu kabul edip talebi yerine getirebilir ya da gerekçeli olarak reddedebilir. Özellikle başvurunuzda ilgili veri sahibi olup olmadığınızın değerlendirilmesi amacıyla sizden ek bilgi ve belge talep edilebilir. Başvurunuz, 30 gün içinde kural olarak ücretsiz sonuçlandırılır, şöyle ki başvurunuz kabul edilebilir ve talebinize dair size bilgi verilebilir ve gereği yerine getirilir yada gerekçeli olarak reddedilebilir. Başvurunuzun cevaplandırılması sırasındaki işlemlerin, ayrıca maliyet gerektirmesi halinde veya KVK Kurulu tarafından buna dair bir ücret belirlenmiş ise, Akıllı Kobi bu ücret üzerinden ödeme talep edebilir, bu durumda KVK Kurulu'nun tarifesi uygulanır.

 

Başvuru yapılırken uyulması gereken usul ve esaslar hakkındaki daha detaylı bilgiye Kişisel Verileri Koruma Kurumu'nun "Veri Sorumlusuna Başvuru Usul ve Esasları Hakkında Tebliğ" ile ulaşabilirsiniz.

 

Global Dönüşüm Ticaret Limited Şirketi

Çerezlerle Kişisel Veri İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni

Akıllı KOBİ  

 

Son Güncelleme: 1 Temmuz 2021

 

www.akillikobi.org.tr web sitesini kapsamında çerezler (cookies), reklam kimlikleri ve web tanımlayıcıları gibi teknolojileri (bu teknolojilerin tamamı “Çerez” olarak ifade edilecektir) kullanılmaktadır. Çerezlerle kişisel veri işlenmesi hakkındaki işbu aydınlayma metnini (Çerez Aydınlatması) sizi Global Dönüşüm Ticaret Limited Şirketi’nin (Akıllı KOBİ) çerez kullanımı hakkında aydınlatmak amacıyla hazırladık.

 

Çerez (Cookie) Nedir?

Çerezler, ziyaret ettiğiniz internet siteleri tarafından tarayıcılar aracılığıyla bilgisayarınıza (ya da akıllı telefon veya tablet gibi diğer cihazlarınıza) kaydedilen ve genelde harf ve rakamlardan oluşan çok küçük metin dosyalarıdır. Çerezler kullanıcının ve cihazının tanınmasına, kullanıcının tercihleri ve geçmiş işlemleriyle ilgili bazı bilgilerin depolanmasını sağlar. Çerezler, ziyaret ettiğiniz web sitesini yöneten sunucular tarafından oluşturulurlar. Böylelikle ziyaretçi aynı siteyi ziyaret ettiğinde sunucu bunu anlayabilir. Çerezler, web sitesi sahiplerine aynı ziyaretçinin siteyi yeniden ziyaret ettiğini gösteren kimlik kartlarına benzetilebilir.

Çerezler konusunda daha detaylı bilgi için www.aboutcookies.org ve www.allaboutcookies.org adreslerini ziyaret edebilirisiniz.

 

Çerezler Vasıtasıyla Kişisel Verilerin Elde Edilmesi

Web sitemizi ilk ziyaret edişinizde size çerez tercihlerinize ilişkin bir ekran sunulur. Bu ekranda kullanımına izin verdiğiniz çerezler uyarınca ilgili çerezler tarayıcınıza/cihazınıza depolanır. Çerezlerin her biri genellikle aşağıdaki unsurları içerir:

    ● Çerezin gönderildiği sunucu,

    ● Çerezin önceden belirlenmiş olan kullanım ömrü,

    ● Genellikle rastgele oluşturulmuş benzersiz bir tanımlayıcı değer/numara (çerezi gönderen web sitesi sunucusu, sayfalar arasında gezindiğinizde sizi tanımak için bu değeri kullanır). 

Çerezler vasıtasıyla veriler tamamen otomatik yöntemlerle toplanmaktadır. Çerezler, sahipleri, kullanım ömürleri ve kullanım amaçları bakımından sınıflandırılabilir:

    ● Sahibine göre çerezler, ziyaret ettiğiniz web sitesi tarafından cihazınıza yerleştirilen birinci taraf çerezleri ve üçüncü taraflarca sunulan üçüncü taraf çerezleri kullanılmaktadır. Birinci çerezleri, Akıllı KOBİ tarafından sunulurken, üçüncü taraf çerezleri hizmet alınan veya iş ortağı olan farklı firmalarca sunulmaktadır.

    ● Kullanım ömrüne göre, oturum çerezleri ve kalıcı çerezler kullanılmaktadır. Oturum çerezleri ziyaretçinin web sitesini terk etmesiyle birlikte silinirken, kalıcı çerezler önceden belirlenen kullanım ömürleri boyunca ziyaretçilerin cihazlarında saklanmakta ve bir sonraki ziyaretinde ziyaretçiyi ve ziyaretçinin tercihlerini hatırlamak amacıyla kullanılır.

    ● Kullanım amaçlarına göre, sitede kesinlikle gerekli olan çerezler, analitik çereler, işlevsellik çerezleri ve hedefleme/reklam çerezleri kullanılmaktadır.

 

Çerezler Vasıtasıyla Toplanan Veriler, Kullanım Amaçları Ve Hukuki Sebepleri

Çerezler aracılığıyla, kullandığınız tarayıcı ve işletim sistemi, IP adresi, kullanıcı ID, ziyaretinizin tarihi ve saati, erişim durumu ve teknik bir sorun olup olmadığı, web sitesindeki özelliklerin kullanımı, girdiğiniz arama ifadeleri, web sitemizi ne sıklıkta ziyaret ettiğiniz, dil tercihleriniz, sayfalarda gerçekleştirdiğiniz işlemler dahil kullanıcı işlem kayıtlarına ilişkin veriler toplanmakta ve işlenmektedir.

Çerezler, web sitemizi ziyaretinizin ve buradaki deneyiminizin stabil bir şekilde gerçekleştirilmesinin ve bir sonraki kullanımınızda bilgilerinizin hatırlanmasının sağlanması, sitenin işleyişinin ve içeriğinin geliştirilmesi, site kullanımlarının istatistiksel olarak değerlendirilmesi, sitede yer alan içeriğin sizin ve cihazınız için en etkili şekilde sunulması ile kullanıcılara tercih ve kullanım alışkanlıkları doğrultusunda özelleştirilmiş hizmetler ve reklamlar sunulması amaçlarıyla kullanılmaktadır. Çerezler kullanım amaçları ve fonksiyonlarına göre çeşitli kategorilere ayrılmaktadır. Aşağıda kategorilerine göre web sitemizde kullanılan çerezler ile ilgili çerezleri sağlayanlar, çerezler ile kişisel veri aktarılabilecek yabancı ülkeler ve her bir çerez özelinde kullanım amaçlarına ve hukuki sebeplerine yer verilmiştir:

1. Zorunlu (Teknik) Çerezler 

Web sitesinin kullanımı ve işlerliği için gerekli olan çerezlerdir. Zorunlu çerezler devre dışı bırakıldığı takdirde sitenin bir kısmına veya tümüne erişim mümkün olmayabilir.

Zorunlu çerezler vasıtasıyla işlenen kişisel veriler, ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve faaliyetlerin mevzuata uygun yürütülmesi amaçlarıyla, KVKK Md.5/2e'de öngörülen bir hakkın tesisi, kullanılması veya korunması için veri işlemenin zorunlu olması sebebiyle işlenmektedir.

Web sitemizde kullanılan zorunlu çerezler, sağlayıcıları ve kullanım amaçları aşağıdaki şekildedir:

 

Çerez İsmi

Sağlayıcı

Ülke

Kullanım Amacı

.AspNetCore.Antiforgery.

1. Taraf

Akıllı KOBİ

Türkiye

Siteler Arası İstek Sahteciliği (Cross-Site Request Forgery - CSRF) saldırılarını önlemeye yardımcı olur.

 

2. Tercih Çerezleri 

Tercih çerezleri kullanıcıların web sitesindeki tercihlerini hatırlamak amacıyla kullanılır. Örneğin dil, para birimi tercihi, kullanıcı girişi sırasında aynı tarayıcıdan giriş yapıldığında tekrar giriş bilgilerinin sorulmaması amacıyla kullanılan “beni hatırla” tercihi gibi kullanım tercihlerini kaydedip sonraki ziyaretlerde hatırlanmasını sağlar.

Tercih çerezleri vasıtasıyla işlenen kişisel veriler, tercihlerin hatırlanması ve müşteri deneyiminin iyileştirilmesi amaçlarıyla, KVKK Md.5/1’de öngörülen açık rızanıza istinaden işlenmektedir.

Web sitemizde kullanılan analitik çerezleri, sağlayıcıları ve kullanım amaçları aşağıdaki şekildedir:

Web sitemizde şu anda tercih çerezi kullanılmamaktadır.

3. Analitik/Performans Çerezleri 

Analitik çerezler kullanıcıların web sitesini nasıl kullandıkları hakkında bilgi toplar. Bu tür çerezler kullanıcı deneyimlerini iyileştirmek/geliştirmek amacıyla kullanılan çerezlerdir. Bu çerezler, kullanıcılar tarafından görüntülenen sayfalar, tıklanma sayıları, sayfaları kaydırma hareketleri ve bu sayfalara giriş ve çıkış zamanları gibi bilgileri toplar.

Analitik çerezler vasıtasıyla işlenen kişisel veriler, pazarlama analiz çalışmalarının yürütülmesi ile ziyaretçi kayıtlarının oluşturulması ve takibi amaçlarıyla, KVKK Md.5/1 ile Md9/1’de öngörülen açık rızanıza istinaden işlenmekte yurt dışındaki çerez sağlayıcılarla paylaşılmaktadır.

Web sitemizde kullanılan analitik çerezleri, sağlayıcıları ve kullanım amaçları aşağıdaki şekildedir:

 

Çerez İsmi

Sağlayıcı

Ülke

Kullanım Amacı

 Hotjar

 

A.B.D.

 

Kullanıcıların site üzerindeki gezinti ve hareket verilerini toplar ve UI/UX geliştirmeleri için raporlar.

_ga, _gid

3. Taraf

Google

A.B.D.

Kullanıcının web sitesini nasıl kullandığına dair istatistiksel veriler oluşturmak için kullanılan benzersiz bir ID/kimlik kaydetmeye yarar.

_ga_#

3. Taraf

Google

A.B.D.

Google Analytics tarafından, bir kullanıcının web sitesini kaç kez ziyaret ettiğinin yanı sıra ilk ve en son ziyaretin tarihlerine ilişkin verileri toplamak için kullanılır.

 


4. Pazarlama/Hedefleme Çerezleri 

Kullanıcıların ilgi alanlarına göre reklam/kampanyaların sunulması ve pazarlama çalışmalarının etkinliğini ölçmek amacıyla kullanılan çerezlerdir.

Pazarlama çerezleri vasıtasıyla işlenen kişisel veriler, ürün / hizmetlerin pazarlama süreçlerinin yürütülmesi pazarlama analiz çalışmalarının yürütülmesi ve reklam / kampanya / promosyon süreçlerinin yürütülmesi amaçlarıyla, KVKK Md.5/1 ile Md9/1’de öngörülen açık rızanıza istinaden işlenmekte yurt dışındaki çerez sağlayıcılarla paylaşılmaktadır.

Web sitemizde kullanılan pazarlama çerezleri, sağlayıcıları ve kullanım amaçları aşağıdaki şekildedir:

Web sitemizde şu anda pazarlama/hedefleme çerezi kullanılmamaktadır.

 

Üçüncü Taraf Çerez Sağlayıcıların Bilgileri

    ● Google Inc. tarafından sağlanan bir web analizi hizmeti olan Google Analytics ile Google Ads hizmetleri kullanılmaktadır. Google Inc’in sunduğu hizmetler kapsamında kişisel verilerinizin işlenmesi hakkında kapsamlı bilgi için: google.com/intl/tr/policies/privacy/infocollect

    ● Facebook’un kişisel verilerinizi nasıl işlediği hakkında kapsamlı bilgi için: facebook.com/privacy/explanation

    ● Yandex’in kişisel verilerinizi nasıl işlediği hakkında kapsamlı bilgi için:  yandex.com.tr/legal/confidential/30012015/

Üçüncü taraf çerezler için hizmet alınan firmaların bir kısmı yurtdışında yerleşik olup, söz konusu çerezlerin kullanımı durumunda bazı kişisel verileriniz yurtdışına aktarılabilir. Bu nedenle web sitesindeki çerez tercihleri kısmında, ilgili çerezlerin kullanımı ve bu kapsamda verilerinizin yurtdışına aktarımı için rızanız sorulmaktadır. Eğer söz konusu çerezlerin kullanılmasını ve bu doğrultuda kişisel verilerinizin yurt dışına aktarılmasını istemiyorsanız, lütfen belirtilen çerezlerle kişisel veri işlenmesine rıza vermeyiniz. Bu kapsamda vermiş olduğunuz rızaları her zaman Çerez Tercihleri ekranından geri alabileceğinizi belirtmek isteriz.

Ayrıca tarayıcınızın ayarlarını değiştirerek çerezleri etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz. Ancak bu durumda web sitesinin bir kısım veya tüm fonksiyonlarından yararlanılması mümkün olmayabilir. Sitenin işlerliği için zorunlu olan bazı çerezlerin (teknik çerezler gibi) engellenmesi ise mümkün değildir. Çerezleri nasıl devre dışı bırakacağınız hakkında, aşağıda tarayıcınıza özgü linke tıklayarak bilgi alabilirsiniz:

    ● Google Chrome
    ● Microsoft Edge
    ● Mozilla Firefox
    ● Safari
    ● Opera

Çerez tercihlerinizi değiştirmek için Çerez Tercihleri ekranını da kullanabilirsiniz.              

Çerezler Vasıtasıyla İşlenen Kişisel Verilerle İlgili Veri Sorumlusuna Başvuru

Web sitemiz üzerinden çerezler vasıtası ile işlenen kişisel verilerinize ilişkin başvurunuzu;

●  Uncalı Mahallesi 1222 Sk. City Life 2 Sit. A Apt. No: 1 A/4 Konyaaltı / Antalyaadresine yazılı olarak;

●  Sistemimizde kayıtlı bulunan elektronik posta adresinizi kullanarak kvk@akillikobi.org.tradresine e-posta göndererek yapabilirsiniz.

Başvuru yapılırken uyulması gereken usul ve esaslar hakkındaki daha detaylı bilgiye Kişisel Verileri Koruma Kurumu'nun "Veri Sorumlusuna Başvuru Usul ve Esasları Hakkında Tebliğ" ile ulaşabilirsiniz.

 

Kocaeli Etkinlik ETK Metni

ETK (6563) Uyumlu Ticari İletişim İzni Aydınlatma Metni

Bu formun onaylamakla 6563 Sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ve Ticari İletişim ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik kapsamında Global Dönüşüm Ticaret LTD ŞTİ tarafından veya bir aracısı ile tarafıma site ve uygulamada sunulan ürün ve hizmetlere dair ticari amaçlı ticari elektronik ileti gönderilmesini, bunların tanıtım, kampanya ve bilgilendirme mesajı içeren veri, ses ve görüntü olacağını, bunun için tarafımla telefon, faks, email, sms, sosyal medya uygulamaları, whatsapp gibi vasıtalarla iletişime geçilmesini, bunun için paylaştığım bilgilerin  Global Dönüşüm Ticaret LTD ŞTİ tarafından saklanmasını, kullanılmasını, ileti içeriği ve diğer kayıtların gerek olduğunda  Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’na sunulmasını kabul ediyorum. 

İşbu Ticari Elektronik İleti Onay formu, https://akillikobi.org.tr/aydinlatma-metni/ linkindeki KVKK politikasının ayrılmaz ve bütünleyici bir parçasıdır.

Ticari Elektronik İleti Açık Rıza Metni

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na göre veri sorumlusu Global Dönüşüm Ticaret Limited Şirketi (Global Dönüşüm), olarak sizi önemli kampanya ve indirimlerden haberdar edebilmek amacıyla iletiler gönderebilmek için açıkrızanız gerekmektedir. Bu kapsamda e-posta adresi, telefon numarası ve iletişim izni bilgileriniz; iletişim faaliyetlerinin, ürün ve hizmetlerin pazarlama ve pazarlama analiz süreçlerinin yürütülmesi ile reklam kampanya ve promosyon süreçlerinin yürütülmesi amaçlarıyla, KVKK Md. 5/1’de öngörülen açıkrızanıza istinaden işlenecektir. Bu rızayı vermekle verdiğiniz iznin 6563 sayılı Kanun kapsamında ticari elektronik ileti alımınailişkin bir onayıiçerdiğini ve rızanızı her zaman geri alabileceğinizibildiğinizi beyan edersiniz. İletişim izinlerini her zaman profilinizdeki iletişim tercihleri bölümünden yönetebilirsiniz. Yukarıda belirtilen kişisel verilerimin belirtilen amaçlar çerçevesinde pazarlama ve tanıtım için işlenmesini kabul ve beyan ederim.