Size Uygun Dijital Çözümler

Dijitalleşme süreci için, size en iyi şekilde yardımcı olmayı hedefliyoruz!

A-İSG (Akıllı İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi)

İşletmelerin İş Sağlığı ve Güvenliği süreçlerininin doğru, hızlı, etkin ve kolay bir şekilde yönetilebilmesini hedefleyen yapay zeka tabanlı yazılım çözümüdür. Genel özellikleri şunlardır : -İBYS ve İSBS tescillidir. İBYS ve SGK Medula entegrasyonları sağlar. -Yapay zeka altyapısı sayesinde, iş sağlığı ve güvenliği süreçlerinin verimli yönetilmesini sağlar. -Güncel mevzuatı çevrimiçi tarar ve yapay zeka altyapısı sayesinde en uygun önerileri sunar. -Yöneticilerin karar destek süreçlerine yardımcı olur. -İş Sağlığı ve Güvenliği süreçlerinin takip edilmesini sağlayan çeşitli modüllerden oluşmaktadır. -A-İSG API sayesinde dış sistemlerle entegre edilebilir yapıdadır.

 • İBYS/SGK Medula entegrasyonları sağlar.
 • Bünyesinde iş sağlığı ve güvenliği alanında çözümler üretmek için geliştirilmiş çeşitli modüller barındıran yapay zeka tabanlı bir yazılımdır.
 • Web tabanlıdır. İnternet bağlantısı olan tüm bilgisayar, akıllı telefon ve tabletlerde kullanılabilir.
 • Tüm E-İmza sağlayıcılarıyla uyumludur. Bilgisayarınıza e-imza işlemleriniz için gerekli olan A-İSG E-İmza Aracı haricinde bir yazılım kurmanıza gerek yoktur.

İş Sağlığı ve Güvenliği süreçlerinizin yapay zeka kullanılarak doğru, hızlı, etkin ve kolay bir şekilde yönetilebilmesini hedefler.

Genel özellikleri şunlardır :

 • İBYS ve İSBS tescillidir. İBYS ve SGK Medula entegrasyonları sağlar.
 • Ortam değerlendirme, risk analizi, sağlık gözetimi, eğitim,personel yönetimi, acil durum yönetimi, kaza/ramak kala yönetimi, periyodik kontroller, iş hijyeni ölçümleri, taşeron yönetimi gibi bir çok modülü kullanımınıza sunar.
 • Yapay zeka altyapısı sayesinde, iş sağlığı ve güvenliği süreçlerinizi daha verimli yönetmenizi sağlar.
 • Yöneticilerin karar destek süreçlerine yardımcı olur.
 • Web tabanlıdır. İnternet bağlantısı olan tüm bilgisayar, akıllı telefon ve tabletlerde kullanılabilir.
 • Tüm E-İmza sağlayıcılarıyla uyumludur. Bilgisayarınıza e-imza işlemleriniz için gerekli olan A-İSG E-İmza Aracı haricinde bir yazılım kurmanıza gerek yoktur.
 • A-İSG API sayesinde sistemlerinizle entegre edilebilir yapıdadır.

1

İBYS / İSBS

Firmamız, hem İBYS (İş Sağlığı ve Güvenliği Bilgi Yönetim Sistemi) entegratör firması, hem de İSBS (İşyeri Hekimliği Bilgi Sistemi) tescilli firmasıdır. A-İSG, hem İBYS hem de SGK Medula entegrasyonları sağlamaktadır.

2

Ortam Değerlendirme

A-İSG, hem sahada tespit edilen uygunsuzlukların bağımsız olarak girilmesi, hem de kontrol listesi kullanımına uygundur. A-İSG Mobil uygulamasında, sahadaki uygunsuzlukların girişlerinin hızlı yapılabilmesi için sesin yazıya dönüştürülmesi özelliği mevcuttur.

3

Risk Analizi

Çeşitli risk analiz yöntemleriyle risk analizi yapılabilmektedir. Risk analiz raporları sistem tarafından hazırlanmakta ve indirilebilmektedir.

4

Sağlık Gözetimi

Sağlık Gözetimi, içerisinde e-reçete, muayene, poliklinik hizmetleri, periyodik tarama, bireysel sağlık geçmişi, istatistik özelliklerini barındırmaktadır. Hem İBYS, hem de SGK Medula entegrasyonları bulunmaktadır.

Sağlık Gözetimi modülü içerisinde bulunan Filyasyon Takibi Uygulaması, A-İSG içerisinde geliştirilmiş ve sağlık gözetimi kapsamında filyasyon takibi için özelleştirilmiş bir yazılımdır.

5

Eğitim

Eğitim Yönetimi modülü içerisinde eğitim kayıtlarınızı yönetebilirsiniz.
İBYS entegrasyonu sayesinde eğitimlerinizi e-imzalı olarak gönderebilirsiniz.
İhtiyaçlarınıza uygun olarak hazırlanmış Uzaktan Eğitim sayfalarında eğitimlerinizi personele atayıp eğitime bağlı sınavlar oluşturabilir, raporlarını görüntüleyebilirsiniz.
Eğitim sertifikaları, kaydedilen tamamlanmış eğitimlere bağlı olarak otomatik oluşturulmaktadır.

6

Acil Durum Yönetimi

A-İSG içerisinde acil durum eylem planları hazırlanabilmektedir. Acil durum tatbikatları yönetilebilmektedir. Acil durum eylem planları için kullanabileceğiniz A-İSG Kroki Çizim Programı mevcuttur.

7

Kaza/Ramak Kala

Kaza / Ramak Kala modülü içerisinde kaza ve ramak kala kayıtları tutulabilmekte ve takip edilebilmektedir.

8

Periyodik Kontroller

Periyodik Kontroller modülünde iş ekipmanları kayıt altında tutulmakta, bu ekipmanların periyodik kontrollerinin takibi yapılabilmektedir. Periyodik kontrollerin kayıtlarının toplu olarak A-İSG içerisine aktarımı sağlanamaktadır.

9

İş Hijyeni Ölçümleri

İşyerlerindeki iş hijyeni ölçümlerine ait kayıtlar İş Hijyeni modülünde yönetilebilmektedir. İş hijyeni kayıtları 3 yöntemle A-İSG içerisine aktarılabilmektedir :

- Manuel olarak kayıt oluşturma
- İş hijyeni ölçüm kayıtlarının excel ile A-İSG içerisine aktarımı
- A-İSG API yardımıyla işyerinizdeki yazılımınızdan veri aktarımı

10

Taşeron Yönetimi

Birim talebiyle başlayan, İSG biriminin onayı ve firma çalışanlarının kapı güvenliği girişiyle devam eden, İSG birimi ve talep eden birimin işi sonlandırmasıyla birlikte işin tamamlanmasıyla ilgili sürecin yönetilmesiyle ilgili A-İSG modülüdür.

Ares İnovasyon Arge Yazılım Hizmetleri Limited Şirketi

Bu ürün/hizmet ile ilgili bağlantıyı görmek için Akıllı KOBİ'ye üye olabilirsiniz veya üye girişi yapabilirsiniz.

Diğer Yapay Zeka Çözümleri Çözümleri

Akıllı Kobi

Diğer Diğer Hizmet Sektörü Çözümleri

Akıllı Kobi