Dijital Çözüm Ortaklarımız

Dijitalleşme süreci için, size en iyi şekilde yardımcı olmayı hedefliyoruz!

Logo

Barkosoft Bilişim

BARKOSOFT Software Solutions, 1996 yılında Otomatik Tanıma Veri Toplama (OT/VT) Teknolojilerini kullanarak barkodlu çözümler ve mobil uygulamalar üretebilmek amacı ile Mersin’de kurulmuş bir bilişim firmasıdır. Bugün; Mersinde faaliyetlerini sürdüren BARKOSOFT, Özellikle “Saha Satış Programları, Ön Muhasebe Programları, Ambar-Depo Yönetim Sistemleri ve Üretim Takip Sistemleri” uygulamalarında büyük projelere imza atmıştır.
Barkosoft Bilişim

Çözüm Sunduğumuz Alanlar

Otoroute Saha Satış Programı

Mobil saha satış sistemi; firmaların hangi satış türüne sahip olduğuna bakmaksızın, satış ekiplerinin sahada yaptıkları işlemlerin merkez ofis ile entegre edilmesini sağlayan bir otomasyon sistemidir. Bu sistem ile birlikte müşteri siparişleri toplanabilir, sahada iken anında fatura ve irsaliye gibi belgeler düzenlenebilir ve müşteriye gönderilecek olan ürünlerin depodan çıkış işlemleri yapılabilir. Kısacası satış sürecine ait tüm işlemler, Saha satış programı ile kontrol altına alınabilir. Üstelik bu fonksiyonel mobil satış sistemi, ister online(çevirimiçi) ister ofline(çevirimdışı) çalışma imkânını da tanımaktadır. Günümüz koşullarında artık kâğıt, kalem ya da diğer materyaller ile fatura kesmek çok zor ve zaman alan bir işlem olmak ile birlikte bu zorluk saha satış ekipleri tarafından daha da fazladır. Mobil saha satış sistemi sayesinde sahada işlem yapan plasiyerler, Windows El Terminali yada Akıllı Telefonlar aracılığı ile fatura/irsaliye düzenleme ve sipariş alma gibi tüm işlemleri offline olarak yada online olarak yapabilmektedir. Otoroute mobil saha satış sistemi, bir diğer ifade ile merkez ofis ile sahadaki plasiyerler arasında bir iletişim köprüsü kurar. Bu sayede şirket yetkilileri, sahada çalışmalarına devam eden tüm ekibini anlık olarak kontrol edebilir. Çünkü kullanılan bu sistem içerisinde sayısal harita desteği ve ziyaretçi takibi gibi özellikler de mevcuttur. Üstelik plasiyer, malzeme resim desteği sayesinde ürünleri fotoğrafları ile birlikte müşterilerine gösterebilmektedir.

Sıcak - Soğuk Satış Programı

Mobil satış programımız sıcak, soğuk ve karma satış olmak üzere üç farklı satış türünü de destekleyen bir otomasyon sistemidir. Bu kapsamda sözü geçen sıcak satış, sahada müşteri ile birebir görüşme ve ürünlerin satılmasını ifade eder. Saha satış elemanı, Mobil satış sisteminde kayıtlı olan resimli ürün kataloğunu müşteriye göstererek ürünün sunumunu yapabilir. Sıcak satış türünde bir sipariş süreci bulunmadığı için stok bilgisine anlık olarak ulaşabilmek oldukça önemlidir. Mobil satış sistemi sayesinde plasiyerler merkezden stok ve kritik stok gibi bilgilere anlık ulaşabilme imkânına sahip olur. Müşterilerin ürünü satın almasının ardından plasiyerlerde bulunan el terminalleri aracılığı ile hızlı bir şekilde satış faturası ve ürünün irsaliye belgesini oluşturulabilir. Fatura ve irsaliyeler, Bluetooth bağlantısı ile yazıcıya gönderilerek basılabilir. İşlem sonrasında alınan tahsilatlar sisteme oldukça kolay bir şekilde girilebilir. Yapılan bütün bu işlemler, merkez ile eş zamanlı olacak şekilde takip edilebilir. Mobil satış programı tarafından desteklenen bir diğer satış türü olan soğuk satışta ise, saha satış elemanları belirli bir plan doğrultusunda müşteri ziyaretleri gerçekleştirir. Yapılan bu ziyaretler doğrultusunda müşterilerin talep ettikleri ürünlerin siparişleri toplanır. Bu satış türünde ürünler müşteriye hemen teslim edilmez. Soğuk satışta uygulanan tüm kampanyalar ve iskontolar önceden hazırlandığı için tüm satış süreci kontrol altında tutulur. Sıcak satış türünde olduğu gibi bu satış türünde de satış işleminin ardından hızlı bir şekilde fatura ve irsaliye oluşturulurken aynı zamanda tahsilatlar da hızlı bir şekilde alınabilmektedir.

Depo Yönetim Otomasyonu

BarDep Depo Yönetim Otomasyonu, özetle bir firmanın ürünlerinin stoklanması, ürün hareketlerinin kontrolü esasına dayanan otomasyon sistemidir. Depo yönetiminde barkod çözümleri ile stoklar kontrol edilebilir, bu sayede ürün takibi hatasız gerçekleştirilir. Geniş ürün gamına sahip işletmelerde, her ürün için farklı giriş çıkış işlemleri ve farklı atamalar yapılmaktadır. Mal Kabul, Depolama, Etiketleme, Sayım, İadeler ve Müşteri sevkiyatı gibi işlemleri daha rahat ve otomatik takip ve kontrol etmek için Depo Yönetim Sistemine ihtiyaç duyulur. Günümüzün rekabet koşullarında hızlı ve hatasız hizmet veren firmalar öne geçecektir. Sizde işletmenizde stoklarınızı kontrol altına almak, daha hızlı ve hatasız sevkiyat ve kabul işlemleri yapmak istiyorsanız BarDep Depo Yönetim Sistemi ile tanışın.

Sipariş Programı

Sipariş almak ve bu esnada yapılan her türlü işlemin yönetilmesi, düşünüldüğünden daha karmaşık olabilir. Sipariş Yönetimi, karmaşık bütün iş yükünü en basit hâle indirger ve böylelikle size hızlı bir kullanım olanağı tanır. Sınırsız sayıda sipariş bilgisi girebilirsiniz. Sistem içerisinde yer alan diğer bütün hizmetler ile entegre bir şekilde çalışır. Müşterilerin vermiş olduğu sipariş miktarının artması, siparişlerin teslimatında yaşanabilen aksamalar ve bu gibi sorunlar firmaların itibarını derinden etkiler. Sipariş Yönetimi hizmeti ile müşterilerinizden aldığınız siparişlerinizi kolay bir şekilde sisteme girebilir, hızlı bir şekilde stok kontrolü yaparak siparişin sevkini onaylayabilir ya da reddedebilirsiniz. Stokta var olan ürünlerinizi hızlı bir şekilde sevk edilir ve bu esnada hazırlanan faturaları direkt irsaliye olarak da hazırlayabilirsiniz. Bu hizmet sayesinde yalnızca ticari mallar için değil, alınan/verilen hizmetler üzerinden de satış/alış faturası düzenleme imkânına sahip olabilirsiniz.

Kesimhane Otomasyonu

Et sektörüne yönelik; Canlı Kabul, Karkas Üretim, Parça Üretimi, Sipariş Girişi, bölge müdürlüklerine Sevkiyat, Cariye Sevkiyat, Anlık Üretim İzleme, Sipariş Üretim Durumu, Randıman vs. raporları ile işletmeye yön veren komplike bir sistemdir. Kesimhane Otomasyonu projesi ile, bir günde hangi kümesteki canlı tavukların kesildiğini, canlı tavuktan ne kadar karkas çıktığını, çıkan karkastan neler üretildiğini (but, kanat, göğüs v.s), Kimlere hangi ürünlerin sevk edildiğini, takip etmek ve çıkan mamullerin üretim, sarf, stok, sevkiyat ve üretimle ilgili çeşitli raporlar vermektedir. Kesimhane Otomasyonunun Sağladığı Faydalar: Üretim bilgilerinin bilgisayar ortamında takip edilmesi ve izlenebilmesi, Her bir parti malın Canlı Randımanı, Karkas Randımanı ve Parça Randımanını anlık görmek, Üretimin bilgilerinin bilgisayar ortamında takip edilmesi, Bir partide oluşan sarf ve firelerin takip edilmesi, Stok yönetiminin sağlanması, Sipariş, Sevkiyat yönetimin sağlanması, Doğru envanter bilgisinin tutulması, İş süreçlerinin hızlanması ve hatadan arınması, Oluşan sarf ve firelerin takip edilmesi.

Çözümlerimiz

Sunduğumuz Bazı Çözümler