Size Uygun Dijital Çözümler

Dijitalleşme süreci için, size en iyi şekilde yardımcı olmayı hedefliyoruz!

DUMA-Dinamik Kentsel Hareketlilik Asistanı
DUMA-Dinamik Kentsel Hareketlilik Asistanı

DUMA, farklı ulaşım modlarına dair en doğru, güncel ve gerçek zamanlı trafik bilgilerinin (bisiklet paylaşım istasyonları, bisiklet rotaları, yol çalışması, kaza, park yerleri vb.) son kullanıcılarla paylaşıldığı, çok-modlu mobilite asistanı uygulamasıdır.

Gerçek zamanlı yolcu bilgilendirme

Kullanıcıları farklı ulaşım modları için statik ve dinamik bilgilerle (bisiklet güzergahları, ortak bisiklet istasyonları, trafik sıkışıklığı, elektronik yaptırım sistemi, yol çalışmaları vb.) bilgilendirme

duma-info-eng.png

Şehirlerde sürdürülebilir ulaşımın yaygınlaşması

Sürdürülebilir modlar vurgulanarak ulaşım taleplerini daha dinamik yönlendirmek için bildirim sistemi kullanılmaktadır. (Örnek: yoğun saatlerde bisiklete binmeyi önermek için bildirim gönderme, hafta sonları bisikletli kültürel tur önerisi)

Şehir yöneticilerini ve vatandaşları bir araya getiren raporlama mekanizması

Kullanıcılar yol ağında karşılaştıkları herhangi bir sorunu doğrudan bildirebilmektedir. Bu durum katılımcı bir yaklaşım içerisinde daha etkin mobilite yönetimi kapasitesi oluşturmakta ve hızlı müdahale yeteneği kazandırmaktadır.

duma-report-tr.png

Veriye dayalı kararlar için çok-modlu analizler

Toplanan verilerle farklı ulaşım modlarının ihtiyaçları ve davranışları arasındaki farkları anlamak için büyük veri ve bulut tabanlı çok-modlu mobilite analizleri oluşturulmaktadır.

Şehrin kooperatif AUS platformu için altlık oluşturma

DUMA, trafik yöneticilerini, vatandaşları ve şehrin trafik yönetim sistemini bir araya getirerek entegre bir şekilde çalışmalarını sağlamakta ve akıllı ulaşımı bir adım ileri götürecek bir altyapı kurulmasına öncülük etmektedir.

car.pngbike copy.pngpt.png

Ürünün Kategorileri

PARABOL YAZILIM ELEKTRONİK DANIŞMANLIK EĞİTİM SAN VE TİC LTD. ŞTİ.

Bu ürün/hizmet ile ilgili bağlantıyı görmek için Akıllı KOBİ'ye üye olabilirsiniz veya üye girişi yapabilirsiniz.

Diğer Yazılım Geliştirme Çözümleri

Akıllı Kobi

Diğer Bilgi ve İletişim Çözümleri

Akıllı Kobi