Dijital Çözüm Ortaklarımız

Dijitalleşme süreci için, size en iyi şekilde yardımcı olmayı hedefliyoruz!

Logo
GS1 Türkiye
GS1 Türkiye
GS1 Türkiye
GS1 Türkiye

Çözüm Sunduğumuz Alanlar

Verified by GS1

GS1 Sistemi üyelerinin; Activate platformuna girdikleri ürün bilgilerinin ürüne ait GTIN ile birlikte perakendeci ve e-Pazaryerleri ile paylaşılmasını sağlayan küresel bir iş çözümüdür. Verified by GS1, firmaların ürünlerine ait GS1 kurallarına ve yönergelerine (GTIN Yönetim Standardında belirtildiği gibi) göre tahsis edilmiş tekil (Global Trade Item Number-GTIN) barkod numarasını diğer ticari ortakları tarafından doğrulanmasını sağlamak için tasarlanmıştır.

Activate

Ticaret Siciline kayıtlı gerçek/tüzel kişi veya Esnaf Siciline kayıtlı şahıs GS1 sistemine başvurduğunda, sisteme giriş şartlarını yerine getiren başvuru sahibine FİRMA ÖNEK NUMARASI (GLOBAL COMPANY PREFIX) tahsis edilir. Tahsis edilen Firma Önek Numarası, tüm dünyada sadece üyeyi işaret eden tekil tanımlayıcı bir numaradır. Söz konusu Önek Numarası, sadece GS1 sistemine üye olan gerçek/tüzel kişiyi gösterir. Üye eğer ürürlerini tekil olarak tanımlamak istiyorsa; kendisine tahsis edilen Önek Numarasını kullanarak GTIN (GLOBAL TRADE ITEM NUMBER) (ÜRÜN BARKOD NUMARASI) üretilir. Üretilen barkod numarası, her bir ürün çeşidi için tekil tanımlama sağlar. Böylece ürün üzerindeki barkod numarası dünyanın neresinde okutulursa okutulsun, o ürün çeşidini ve önek sahibi üye firma/şahsı gösterir. Activate söz konusu barkod numarasının aktivasyonunun gerçekleştirildiği platformdur.Ticaret Siciline kayıtlı gerçek/tüzel kişi veya Esnaf Siciline kayıtlı şahıs GS1 sistemine başvurduğunda, sisteme giriş şartlarını yerine getiren başvuru sahibine FİRMA ÖNEK NUMARASI (GLOBAL COMPANY PREFIX) tahsis edilir. Tahsis edilen Firma Önek Numarası, tüm dünyada sadece üyeyi işaret eden tekil tanımlayıcı bir numaradır. Söz konusu Önek Numarası, sadece GS1 sistemine üye olan gerçek/tüzel kişiyi gösterir. Üye eğer ürürlerini tekil olarak tanımlamak istiyorsa; kendisine tahsis edilen Önek Numarasını kullanarak GTIN (GLOBAL TRADE ITEM NUMBER) (ÜRÜN BARKOD NUMARASI) üretilir. Üretilen barkod numarası, her bir ürün çeşidi için tekil tanımlama sağlar. Böylece ürün üzerindeki barkod numarası dünyanın neresinde okutulursa okutulsun, o ürün çeşidini ve önek sahibi üye firma/şahsı gösterir. Activate söz konusu barkod numarasının aktivasyonunun gerçekleştirildiği platformdur.

TOBBsenkron

TOBBsenkron GS1 Sertifikalı bir veri havuzudur. Global Veri Senkronizasyon Ağı (GDSN) dünyanın en büyük ürün veri ağıdır. GDSN, herhangi bir şirketin, herhangi bir pazarda, yüksek kaliteli ürün bilgilerini sorunsuz bir şekilde paylaşmasını mümkün kılar. Çünkü büyüklüğü ne olursa olsun şirketler, tüketicilere fayda sağlamak için zamanında güvenilir ürün bilgisine ihtiyaç duyarlar. GDSN ile yüksek kaliteli ürün içeriği otomatik olarak yüklenir, korunur ve paylaşılır, ticaret ortaklarının hem yerel hem de küresel pazarlarda ürün alışverişi yapmak için gereken en güncel ve eksiksiz bilgilere anında erişmesi sağlanır. Ürün bilgilerini göndermesi veya alması gereken herhangi bir şirket, bir veri havuzuna abone olarak GDSN'den yararlanabilir. Veri havuzunuz, ürün içeriğinizi ayarlamanıza ve tüm ticaret ortaklarınızla senkronize etmenize olanak tanır, böylece tüm pazarlar için güvenilir verileri tek seferde bağlanabilirsiniz. GDSN işletmeniz için güçlü faydalar sağlar: Gerçek zamanlı ürün içeriğini tüm ticaret ortaklarıyla aynı anda paylaşın Veri yönetimi süresini ve maliyetlerini azaltın Manuel süreçleri ortadan kaldırın ve hataları azaltın Yeni ürünleri pazara hızlı ve kolay bir şekilde sunun Marka şeffaflığınızı etkinleştirin TOBBsenkron kapsamlı ve özelleştirilmiş GDSN veri havuzu çözümleri sunarak hem arz hem de talep tarafında yer alan ticaret ortaklarının ihtiyaçlarını destekler. TOBBsenkron verihavuzu çözümü, işletmelere eksiksiz bir dizi GDSN veri havuzu seçeneği sunar.

GEPIR

Bu GS1 barkodlu ürünün marka sahibi kim? İletişim detayları ne? Ürün, marka, ad, adres ve tanımlama (GLN –Global Location Number), nakliye tanımlaması (SSCC – Serial Shipping Container Code) ile bir firmayı bulabilir miyim? Bu bilgiyi ticari ortaklarımla gerçekleştirdiğim elektronik veri değişimi (EDI), sipariş, gönderim gibi işlemlerimin senkronizasyonunda kullanabilir miyim? Bütün bu soruların cevabı: EVET, GS1’in ücretsiz erişim hizmeti GEPIR sayesinde mümkün! Küresel tedarik zincirinin telefon rehberi gibi düşünülebilecek olan GEPIR (Global Electronic Party Information Registry), 100’den fazla ülkede, bir milyondan fazla firma hakkında temel bilgileri içeren dağıtık bir veritabanıdır. Kullanıcılar GEPIR üzerinden herhangi bir GTIN numarasını veya firma adını girerek, o numaranın ait olduğu firma bilgilerine ulaşabilir.

Barkod Doğrulama

GS1 Sisteminin en yaygın uygulama aracı barkod teknolojileridir. Bu sayede, GS1 Standartlarında tanımlanan ticari ürünlerin, lokasyonları ve demirbaşların hızlı ve doğru olarak, bilgi sistemlerine aktarılması sağlanmaktadır. Dünyada her gün 6 milyardan daha fazla barkod okutulmaktadır. Bir barkodun birincil işlevi ticari ortaklar arasında doğru veri aktarımını sağlarken, aynı zamanda iş kararları almalarına yardımcı olmasıdır. Bu çerçevede, barkodlar doğru üretlip doğru basıldığı zaman, “Tanımlama” ve “Veri Toplama” etkileşimi daha hızlı ve doğru olmaktadır. Gecikmelere neden olan yanlış ve/veya kalitesiz barkodlar, satış kayıplarına ve kötü müşteri memnuniyetine neden olup ticari ilişkileri bozmaktadır. Barkod doğrulama, tedarik zincirindeki iletişimin kesintisiz olmasını ve pozitif ticari ilişkiler kurmamızı sağlar. Tüm bu sorunları önlemek için, firmalarımıza “barkod doğrulama” hizmeti sunmaktayız. Barkod doğrulamaya ihtiyaç duyan firmalar, GS1 Türkiye ile iletişime geçtikleri takdirde, barkodlarının GS1 Genel Özelliklerine uyumlu olup olmadığını çeşitli ISO testleriyle (BS ISO/ IEC 15416 , BSISO/IEC 16022:2006) kontrol ettirebilirler. Söz konusu testler, laboratuvar ortamında özel olarak düzenlenmiş cihazlar ile yapılmakta olup gelen talepler doğrultusunda oluşturulan raporlar ilgili firmalara gönderilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Ürünlerimiz

Akıllı Kobi
GTIN (Küresel ticari Ürün Numarası), GLN (Küresel Lokasyon Numarası), TOBBsenkron GDSN Veri Havuzu, Ürün Kimlik Kartı vb. GS1 Standartları

GTIN (Küresel ticari Ürün Numarası), GLN (Küresel Lokasyon Numarası), TOBBsenkron GDSN Veri Havuzu, Ürün Kimlik Kartı vb. GS1 Standartları

Daha fazla bilgi