Güzel Görünmek Zaman Alır, Rezervasyon Yaptırmak İse Zaman Almak Zorunda Değil

Güzel Görünmek Zaman Alır, Rezervasyon Yaptırmak İse Zaman Almak Zorunda Değil

Çevrimiçi rezervasyon almak, sizin müşterilerinizin güzel görünmesi için daha fazla zaman ayırabilmeniz anlamına gelir. Bu yazımızda çevrimiçi rezervasyon sisteminin güzellik salonunuzu nasıl avantajlar sağlayacağını ele alacağız. Bu avantaj şu yollarla olur:

  • Müşterilerinizin kendilerine uygun olan zamanlar için rezervasyon yapabilmelerine olanak sağlar.
  • Gelmeyenlerin sayısını azaltarak ve yeni müşteriler sağlayarak gelirinizi arttırır.
  • Sizin ve personelinizin zamanını boşa çıkararak işinize odaklanmanızı sağlar. 
  • Potansiyel müşterilerinizin sizi sosyal medyada bulmasını kolaylaştırır. 

Müşteri randevularını planlamaktan, stokları yönetmeye, salonun kendisini düzenlemeye kadar pek çok işle, kuaför veya güzellik salonu işletirken asla sıkılabileceğiniz bir zamanınız olmaz. Elbette tüm bu işler çok önemli ve başarı için gerekli işler. Ancak tüm bunların arasında asıl amacın tüm zamanınızı randevularla doldurmak olduğunu unutmamalısınız. 

İşte bu nedenle giderek daha fazla güzellik uzmanı resepsiyonlarını 7/24 açık olan çevrimiçi platforma taşımaktadır. Bunu yapmak saç ve güzellik salonlarına hem yeni müşteriler bulma hem de müşterilerinin istedikleri zaman randevu alabilmeleri konusunda kolaylık sağlar. Eğer hala ikna olmadıysanız rezervasyonlarınızı neden çevrimiçi yapmanız gerektiğine dair diğer nedenlere bir göz atın.

Uygunluk Anahtardır

Çevrimiçine geçmeniz ile birlikte müşterileriniz sadece açık olduğunuz zamanlarda değil bunun dışında koltuklarında otururken birkaç dakika içerisinde makyaj randevusu oluşturabilirler. Ayrıca müşterileriniz kolaylıkla randevularını oluştururken salonuzun tüm iş durumu da sizin için kolaylıkla görülebilir bir halde olur. Uzmanlarınızın yoğunluk durumunu rahatça görebilirken aynı zamanda iş yükü daha kolay ve eşit bir şekilde paylaşılabilir ve müşterilerinizin giriş çıkışı daha kolay idare edebilirsiniz. Tüm bunlar dijital bir sayfada net bir şekilde önünüzde görüntülenebilir. 

Kaçırılan randevular geçmişte kalır

Çoğu çevrimiçi rezervasyon sistemi otomatik e-posta ve sms uyarıları ile randevuların hatırlatılmasını ve beklediğiniz gelire ulaşmanızı sağlar. Müşterilerinize bu randevuların hatırlatılması onların randevuları takip edebilmelerini, gerekirse iptal edebilmelerini, yeniden randevu oluşturabilmelerini ve randevuların detaylarını düzenleyebilmelerini sağlar. Size de işinizi kolayca kontrol edebilme ve gelirinizi arttırma imkanı sağlar. 

Müşterilerinizi tanıyın

Müşterileriniz randevularını kendileri oluşturdukları için size de en güncel ve uygun iletişim bilgilerini vereceklerdir. Böylece iletişim bilgilerine ulaşmak ve bunları düzenlemek için ayıracağınız zaman da size kalır ve işiniz için gerçekten önemli şeylere odaklanabilirsiniz. 

Sosyal medya ile işinizi büyütün

Çevrimiçi rezervasyon sistemleri sizin sosyal medya profillerinize de bağlantı vereceği için internetteki pazarlama stratejilerinize de avantaj sağlar. Eğer sosyal medya hesaplarınızda özel bir kampanya veya promosyon sunarsanız, yeni müşterileriniz de bu bağlantılara tıklayarak anında ilk rezervasyonlarını yapabilirler. Bu tür kampanyaları belli bir düzende yapmaya devam ederseniz, var olan müşterileriniz ile ilişkileriniz devam ederken aynı zamanda sürekli yeni müşteri kazanırsınız.  

Rezervasyonlarınızı düzenlemek için bir kolaylık arıyorsanız, çevrimiçi rezervasyon sistemlerinden daha uygun bir seçenek bulamazsınız. Bu sistemler size sadece geliriniz arttırmak konusunda yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda eski ve yeni müşterilerinizle direkt bir iletişim kanalı oluşturmanızı sağlar. Dolayısıyla bir daha salonunuz boş kaldığında ya da randevu kayıpları yaşamaya başladığında, durun ve kendinize sorun: çevrimiçi olmanın zamanı geldi mi?