Mobilde Ziyaretçilerinizin Müşteriniz Olmasına Yardımcı Olacak 5 İpucu

Bu nedenle web sitenizin akıllı telefonlarda iyi görünmesini sağlamak, çevrimiçi satışlarınız üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilir. Eğer web sitenizi güncelliyorsanız, mobil tarayıcılarda iyi bir deneyim sunmak için şu 5 ipucundan faydalanabilirsiniz. 

Mobilde Ziyaretçilerinizin Müşteriniz Olmasına Yardımcı Olacak 5 İpucu
  1. Görselleri sıkıştırın: İyi bir çevrimiçi deneyimin temeli hızdır ve hızlı yüklenen bir web sitesi, yavaş yüklenene göre çok daha iyi bir deneyim sağlar. Büyük görsel dosyaları, web sitenizin bilgisayarda daha güzel görüntülenmesini sağlasa da, web sitenize hareket halinde veya sınırlı bağlantı hızıyla akıllı telefonlarından erişen kullanıcılarda, bu durum ciddi bir hayal kırıklığına neden olabilir. Eğer görselleriniz büyükse, kaliteyi gereksiz yere etkilemeden boyutlarını küçülten ücretsiz çevrimiçi sıkıştırma araçlarını kullanabilirsiniz. Bu şekilde hem güzel bir görünüm elde edebilirsiniz hem de akıllı telefonlarında erişen kullanıcılara bilgisayardan giriş yapmış hissi sağlayabilirsiniz. 
  2. Dokunmaya yönelik tasarım: Dokunmak, insanların mobil cihazlarında web sitenizle etkileşimde bulunmalarının ana yoludur ve parmaklar fare ile tıklamaya göre çok daha az hassastır. Mobil tarayıcılardan “satın alma” butonuna basılabileceğinden emin olmak için butonların yeterince büyük ve görülmesi kolay olduğundan emin olun. Aynı zamanda bu butonun yanlışlıkla başka yere basılmasını engellemek için diğer butonlardan yeterince uzak olmasını sağlayın.
  3. Pop-up’lardan kaçının: Akıllı telefonların ekranları bilgisayarlara göre çok küçük olduğundan pop-up pencereleri ekranın büyük bir kısmını bloke ederek web sitenizde çok kötü bir kullanıcı deneyimine neden olabilir. Mobil sitenizin bu tür bir rahatsızlık vermesine engel olmaya çalışmalısınız.
  4. Formları doldurmayı kolaylaştırın: Akıllı telefonlarda form doldurmak, hele de örneğin kullanıcılarınız toplu taşıma ile işe gitmeye çalışıyorsa, oldukça zor bir mücadele haline dönebilir. Önceden depoladığınız bilgilerin formlarda otomatik çıkmasını sağlayarak, mümkün olduğu yerlerde açılan menüleri kullanarak ve tarihleri elle girme gereksinimi yerine takvimleri kullanarak form doldurma işlemlerini kolaylaştırabilirsiniz. 
  5. Farklı ara yüzlerle test edin: Web sitenizde tüm değişiklikleri yaptıktan sonra, çevrenizden kendi mobil aletlerinden giriş yapmalarını isteyebilirsiniz. Web sitenize tabletlerden, akıllı telefonlardan ve farklı işletim sistemlerine sahip mobil aygıtlardan giriş yaparak gerekli kontrolleri sağlayabilirsiniz. 

Cihaz olarak dizüstü bilgisayarları geride bıraktılar. Bu nedenle web sitenizi mobil cihazlar için optimize etmek önemlidir. Paylaştığımız 5 ipucu ile umarız, mobil aygıtlarda ziyaretçilerinizi alıcıya dönüştürebilir ve müşterilerinizin ziyaretlerini kolaylaştırabilirsiniz.