Dijital Çözüm Ortaklarımız

Dijitalleşme süreci için, size en iyi şekilde yardımcı olmayı hedefliyoruz!

Logo

NGN BİLGİ TEKNOLOJİLERİ VERİ MERKEZİ HİZMETLERİ VE DANIŞMANLIK ANONİM ŞİRKETİ

Türkiye’nin yeni nesil sistem entegratörü olarak tek çatı altında "sistem entegrasyonu, yerli veri merkezi “Star of Bosphorus”, NGN Cloud, yönetilen hizmetler, dış kaynak hizmeti ve dijital dönüşüm & inovasyon" çözümleriyle şirketlerin tüm BT operasyonel yükünü kusursuz biçimde yöneterek geleceğin teknolojilerine hazır olmalarını sağlıyoruz.
NGN BİLGİ TEKNOLOJİLERİ VERİ MERKEZİ HİZMETLERİ VE DANIŞMANLIK ANONİM ŞİRKETİ

Çözüm Sunduğumuz Alanlar

Veri Merkezi

Kurumların Dijital Dönüşüm ile beraber sürekli olarak artan BT ve ağ gereksinimlerine üstün hizmet kalitesi ile cevap vermek üzere tasarlanan Star of Bosphorus, veri merkezi anlayışına yepyeni bir yaklaşım getiriyor. Star of Bosphorus Veri Merkezi, güvenilirlik ve kesintisiz çalışma süresini birinci önceliği yapan kurumsal müşteriler için eşsiz bir tesis yapısının yanında; sahip olduğu teknoloji, deneyimli ekibi ve uluslararası sertifikasyonlarıyla Türkiye'nin en gelişmiş veri merkezidir. Türkiye'de Uptime Enstitüsü Tier III tasarım & tesis sertifikasına sahip ilk “operatör bağımsız” ticari veri merkezi olan Star of Bosphorus Veri Merkezi, 16 MW toplam gücü ve yaklaşık 5.000 m2’lik beyaz alanda 2.000’in üzerinde standart kabinetin işletimini gerçekleştirmektedir.

Bulut Hizmeti

NGN Cloud, kurumların iş performanslarını artıran ve iş yapış şekillerini yeniden şekillendirmelerine olanak sağlayan esnek bir bulut çözümü sunuyor. Nesne tabanlı depolama ve Kubernetes Cluster oluşturabilme gibi özellikleri de bulunan NGN Cloud, şirketlere uygun maliyetli, güvenilir, kolay yönetilebilir, ihtiyaca göre ölçeklenebilen, yerli bir bulut altyapısı sağlayarak kurumların verimliliklerini arttırmalarını sağlıyor. Türkiye’de ilk defa “Kullandığın Kadar Öde” modeli ile saatlik faturalandırma hizmeti sağlayan NGN Cloud; ihtiyaca göre ölçeklenebilen dinamik yapısıyla kullanıcılara doğru miktarda BT kaynağı ile maksimum verimlilik sağlayan bir yapıyla hizmet veriyor. Aynı zamanda NGN Cloud, Gartner’ın yaptığı tüm performans ve uygunluk testlerini geçerek uluslararası bulut bilişim firmalarının değerlendirildiği Cloud Harmony Bulut Platformuna Türkiye’den giren ilk yerli bulut şirketi oldu.

Sistem Entegrasyonu

NGN’in uzman teknik ekibi ile kurumların BT sistem ihtiyaçları analiz edilerek mevcut gereksinimleri ve beklentilerine en uygun yeni nesil BT Sistem Çözümleri sağlamaktadır. Sunucu çözümlerinden depolamaya, sanallaştırma çözümlerinden iş sürekliliği ve felaket kurtarma sistemlerine kadar, BT alanında kurumların performansını optimum maliyetlerde üst düzeye çıkaran uçtan uca sistem entegrasyonu hizmetleriyle fark yaratıyoruz.

Yönetilen Hizmetler

NGN tarafından kurumlara sunulan Yönetilen Hizmetlerin kapsamlı içeriği sayesinde işletmelerin güvenliğinin sürdürülebilir bir biçimde profesyonel ve alanında uzman teknik ekipler tarafından sağlanmasına imkan tanıyor. NGN Yönetilen Hizmetler ile günün her anında kesintisiz bir şekilde bilgi teknolojileri altyapılarının izlenmesi, yönetilmesi ve oluşacak problemlere müdahale edilmesi gibi kritik düzeydeki operasyonları yetkin ekibimizle yönetiyor, kurumların operasyonel iş yüklerini azaltarak katma değer sağlıyoruz.

Dış Kaynak Hizmetleri

NGN müşterilerine; bütçelerindeki yükü azaltmak için temel olmayan BT fonksiyonlarını hizmet olarak sunuyor ve BT süreçlerinin kalitesini önemli ölçüde iyileştiriyor. Kendi BT altyapısını yönetmek, güncel ve işler kılmak için, bir kurumun iş organizasyonu, gelişmiş eğitim kursları vb. ilişkin büyük maliyetler gerektiren yüksek nitelikli BT uzmanlarını istihdam etmesi gerekiyor. Standart fonksiyonların dışarıdan temin edilmesi; işletmelerin fiili olarak tüketilen hizmetlere istinaden maliyetlerini kolay bir şekilde tahmin etmelerini mümkün kılan alternatif bir seçenek sunuyor.

İlginizi Çekebilecek Ürünlerimiz

Akıllı Kobi