Dijital Çözüm Ortaklarımız

Dijitalleşme süreci için, size en iyi şekilde yardımcı olmayı hedefliyoruz!

Logo

Robosoft Kontrol ve Bilisim Hizmetleri Ltd. Sti.

Robosoft®, endüstriyel tüm sistemlere uygun raporlama ve IT çözümleri vermektedir. Gıda, Arıtma, Enerji, vb. tüm üretim süreçlerini yazılımlarımızla takip edebilirsiniz. Robosoft®, verdiği hizmette standardını, hem sektörün hem de müşterisinin isteğine göre belirlemektedir. Robosoft®, yüksek kalite yazılımlarıyla sektöre hizmet vermektedir. Bu amaçla geliştirilmiş RBS Report® yazılımımızla, endüstriyel tüm sistemlerin verilerini toplayabilir, reçete bazında ve tarih bazında istediğiniz an raporlayabilirsiniz.
Robosoft Kontrol ve Bilisim Hizmetleri Ltd. Sti.

Çözüm Sunduğumuz Alanlar

Veri Toplama

RBS Report® yazılımı ile fabrikanızdaki üretimden veri toplayarak gerekli verimlilik analizlerini yapabilirsiniz. Örnek olarak bir pres makinesinin kaç kere pres bastığını, kaç saniye aralıklarla ürün ürettiğini veya kaç kere arıza ürettiği gibi bilgilerini veri tabanında uzun yıllar tutarak sistemlerinizin yıllar içinde verimliliklerini ölçebilirsiniz. RBS Report® yazılımının en büyük özelliği üretimden veri toplayarak kaydettiği verileri enerji analizörleri ve reçete bilgileriyle birlikte entegre ederek ürün enerji maliyetini hesaplamanızı sağlamaktadır. MS SQL Server® yazılımı ile entegre çalışmasıyla birlikte web raporlamalar, ERP entegrasyonları ve özel geliştirilecek modüller ile tam bir dijital fabrikanın oluşması sağlanmaktadır. Sistemlerimizin cihaz seçimleri bilinen markalar arasından yapılmaktadır. Bu seçim, bazı firmalar için fiyat dezavantajı getirmiş gibi gözükse de gelecekte bakım ve teknoloji yenilikleri adaptasyonu, marka bağımsızlığı düşünüldüğünde firmalar avantaja geçmektedir. Firmamız diğer Türk markaları gibi müşterilerini kendi cihazlarına mahkum bırakmamaktadır. Yazılımlarımız marka bağımsız çalışabilir üst seviye, dünya devleri tarafından kullanılan ve uluslararası test merkezleri tarafından test edilmiş yazılımlardır. Firmamız bu kapsamda Türkiye'de ilk OPC Foundation®'a ürün sergilemesi yapan üye kuruluştur. Türkiye'de başarılı şekilde uygulanmış, firma verimliliğini %21 arttıran, yabancı kaynaklı şirketlerin uyguladığı referanslarımız mevcuttur.

Enerji Veri Toplama ve Raporlama

RBS Report® yazılımı ile tesisinizdeki elektrik, doğalgaz, su, buhar, vb. tüm enerji harcayan sistemler üzerinden bilgi alabilir ve kayıt altında tutabilirsiniz. Mbus, modbus, hart gibi enerji sektöründe çok kullanılan protokoller ile haberleşme özelliğine sahip sistemlerimiz ve yazılımlarımız ile marka bağımsız ölçümleme, raporlama ve faturalama yapabilirsiniz. Özellikle yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelik çalışmalarımız ile istediğiniz izleme ve raporlama sistemini kurmaktayız. Güneş, Jeotermal, Termik, Biyogaz, Kojenerasyon vb. tüm enerji üretim sistemlerine yönelik enerji veri toplama ve raporlama sistemleri kurmaktayız. Ayrıca firmamız büyük sulama projelerinde faturalama, fabrikalara yönelik kendi içlerinde faturalama sistemi kurmaktadır. Tüm sistemlerimiz RBS Report® temelinde, üstüne modüller geliştirilerek sağlanmaktadır.

Bulut Veri Toplama ve Raporlama Sistemleri

RBS Report® yazılımı ile fabrikanızdaki tüm sensörlerden internet üzerinden bulut veri toplama sistemiyle gerekli verimlilik analizlerini yapabilirsiniz.Tüm bakım sistemleri firmamıza ait olup veri tabanı yedekleme, bakımı gibi çalışmaları yapmanıza gerek yoktur. Yüksek hızlı internet bağlantısının olduğu her yerde bu sistemlerden yararlanılmaktadır. SCADA ve raporlama sistemleri bulut üzerinde olduğundan iPhone, iPad ve web SCADA lar üzerinden veriler izlenebilmekte ve raporlama arayüzleriniz ile bulut veri tabanına bağlanarak gerekli üretim raporlarınızı dünyanın her yerinden alabilirsiniz. Yazılımlarımız, Microsoft® firmasının geliştirmiş olduğu Windows Azure® bulut işletim sistemlerine tam entegre çalışmaktadır. Ayrıca IIoT sensörler ile yazılımlarımız tam uyumludur. Bulut veri tabanı üzerinde toplananan bu veriler ile Machine Learning algoritmaları tasarlayarak istediğiniz yapay zeka uygulamasını geliştirebiliriz. Bu veriler ile tahminleme, kestirimci bakım ve gelecek vizyonlarınızı planlayabilirsiniz. Özellikle elektrik üretiminde ve tüketiminde şebeke talep tahmini sistemleri kurabiliriz. Firmamız topladığımız bilgiyle karlılığınızı arttırmanızı sağlayacak Türkiye'de öncü teknoloji firmalarındandır.

iPhone iPad Android SCADA Uygulama ve Raporlama Sistemleri

RBS Report® yazılımı ile raporlama sisteminizdeki otomatik raporlar özel programlar aracılığıyla iPhone, iPad, Android işletim sistemli tablet ve telefonlarınıza düşmektedir. Böylece geçmişe dönük üretim parametreleriniz her zaman yanınızda tablet veya cebinizdedir. Ayrıca size özel geliştireceğimiz online izleme SCADA ve raporlama ekranlarımızla canlı üretim, tüketim ve trendleri takip edebilirsiniz.

SAP, ORACLE, SCADA ile MES Yazılımları

Robosoft®, bir çok sektörde faaliyet gösteren fabrikalara yazılım ve teknoloji danışmanlığı yapan bir firmadır. Önde gelen teknolojileri kullanan ve devamlı kendini geliştiren bir firma olarak hizmet vermektedir. Robosoft Kontrol proses otomasyonu sistemlerinin SAP®, ORACLE® vb. ERP programlarıyla kontrol sistemlerinin MES yazılımları ile entegrasyonu konularında tecrübeli kadrosuyla hizmet vermektedir. Tüm sistemlerimiz RBS Report® temelinde, üstüne modüller geliştirilerek sağlanmaktadır.

Machine Learning Uygulamaları

Bulut veritabanı üzerinde toplanan verilerle Machine Learning algoritmaları tasarlayarak istediğiniz yapay zeka uygulamasını geliştirebiliriz.