Dijital Çözüm Ortaklarımız

Dijitalleşme süreci için, size en iyi şekilde yardımcı olmayı hedefliyoruz!

Logo

Solvoyo Yazılım Araştırma ve Geliştirme Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi

Solvoyo 2005 yılında, Amerika'da Boston’da kuruldu ve aynı yıl İTÜ ARI Teknokent'te Ar-Ge merkezini kurdu. Şu an dört kıtada müşterilerine hizmet veriyor.

Çözüm Sunduğumuz Alanlar

Satış ve Operasyon Planlama (S&OP)

Şirketlerin farklı departmanları arasında satış ve operasyon planlamasını yapabilecekleri bir platform sunulmaktadır. Talebe dayalı tahmin ile başlayan süreç, farklı departmanların girdilerinin alınacağı bir kolabrasyon ile devam etmekte, her aşamada yapılan değişiklikler gerçekleşen değerler ile karşılaştırılarak hem kullanıcıya hem de modüle geri bildirim sağlayarak sürecin iyileştirilmesi temin edilmektedir.

Sipariş Eşleştirme ve Nakliye Optimizasyon Modülü

Siparişlerin belirlenen ticari kısıtlara (kredi, teslim zamanı gibi) göre farklı amaç fonksiyonlarını (karın maksimize edilmesi, nakliye maliyetlerinin düşürülmesi gibi) eşleştirilmesi, kamyonlaştırılması (ya da farklı nakliye opsiyonlarına atanması) ve çok duruşlu rotalarının tespiti yapılmaktadır.

Solvoyo Talebe Dayalı Mağaza Besleme ve Depo Satın Alma Yönetim Platformu

Perakende tedarik zinciri mağazalarının bölgesel depo ya da tedarikçilerden günlük ürün beslemelerinin geçmiş talep ile kampanya, özel gün, indirim, hava durumu gibi etmenler dikkate alınarak yapılmasını sağlar. Eğer mevcut ürün miktarı talepten az ise bu taktirde satış olasılığı, ticari öncelikler dikkate alınarak alokasyon önerileri verir. Depoların mağaza beslemelerini sağlaması için gerekli satın alma işlemlerine yönelik olarak günlük öneriler verilmektedir. Bu sistem gelişmiş analitik platform ile aksiyon alacak öneriler ve öngörüler ile desteklenmektedir

Solvoyo Uçtan Uca Üretim Planlama Modülü

Talebe Dayalı olarak belirlenen ve farklı birimler tarafından mutabakat sağlanan talep tahmini üzerinden net ihtiyaç belirlenmesi, kaynak kısıtları dikkate alınarak üretim planlamasının yapılmasını temin etmektedir