AKILLI KOBİ

TÜBİTAK TÜSSİDE Tarafından Hazırlanan D3A Dijital Dönüşüm Olgunluk Değerlendirme Çalışmasına Katılın

Akıllı KOBİ üyesi sanayi alanında faaliyet gösteren KOBİ’ler TÜBİTAK ve TÜSSİDE’nin D3A Dijital Dönüşüm Olgunluk Değerlendirme çalışmasına katılmak için başvurabilirler.

Önkayıt için Akıllı KOBİ’ye katılarak aşağıdaki Başvur butonuna tıklamanız yeterlidir.

ÖNKAYIT İÇİN BAŞVUR
D3A Dijital Dönüşüm Olgunluk Değerlendirme Hakkında:

Dijital dönüşüm uygulamaları özellikle sanayide giderek yaygınlaşmakta, şirketler ise kısıtlı kaynaklarıyla dijital dönüşüm uygulamalarına nereden başlayacaklarına karar vermekte genellikle zorluk çekmektedir. Bu ihtiyaca yönelik şirketlerin dijital dönüşüm mevcut durumlarının TÜBİTAK TÜSSİDE tarafından “D3A Dijital Dönüşüm Olgunluk Değerlendirme” aracıyla tespit edilmesi ve ihtiyaçlara göre her şirketin kendisine özgü kısa ve orta vadeli yol haritalarının hazırlanması amaçlanmaktadır. Bu kapsamda mevcut durum ve yol haritası değerlendirme toplantıları çevrim içi iki yarım günde yapılacaktır. Uygulama Eşleştirme Platformu ile teknoloji kullanıcısı ve çözüm sağlayıcısı eşleştirmesinin de yapılması hedeflenmektedir.

Sanayinin Dijital Dönüşümü Yol Haritası kapsamında yapılan bu çalışmalar ile; “İnsan Kaynağı Destek Hizmetleri” (dijital dönüşüm danışmanlığı, veri analitiği ve yönetimi gibi) ve “Operasyonel Teknoloji Hizmetleri” (dijital ikiz, eklemeli imalat, bulut bilişim gibi) için “Ortak Çözüm Platformları ve Araştırma Alanları” devreye girecektir. Bu hizmetler kamu, sanayi, araştırma üniversiteleri, girişimciler, danışman ve uzman havuzu işbirliğinde sağlanacaktır. Performans takibi ve etki analizi ile dijital dönüşüm çalışmalarının değerlendirmesi yapılacaktır.

Sizlerin katkılarıyla gerçekleştirilecek tüm bu çalışmaların çıktıları ile veri havuzu oluşturulacak, bahsi geçen D3A modeli ihtiyaçlar doğrultusunda geliştirilecek ve ülkemize özgü Türkiye modeli oluşacaktır. Burada yer alan verilerden hareketle destek ve politika önerilerinin oluşturulacaktır.

Bu kapsamda TÜBİTAK TÜSSİDE ile yürüteceğimiz “Firmalar için D3A Dijital Dönüşüm Olgunluk Değerlendirme” projesinde yer almak isteyen firmalarımızın Akıllı KOBİ üzerinden önkayıt için başvurmalarını rica ederiz. Çalışma kapsamında sadece iki yarım gün çevrimiçi görüşme yapılacağını hatırlatmak isteriz.

Başvurunuzun ardından Akıllı KOBİ’ye üye olurken kaydetmiş olduğunuz bilgileriniz (şifre hariç) TÜBİTAKK TÜSSİDE ile paylaşılacaktır.

ÖNKAYIT İÇİN BAŞVUR