Dijital Çözüm Ortaklarımız

Dijitalleşme süreci için, size en iyi şekilde yardımcı olmayı hedefliyoruz!

Logo

Eclit Bilişim Hizmetleri A.Ş.

Eclit Bilişim Hizmetleri A.Ş.

Çözüm Sunduğumuz Alanlar

Yönetilen Hizmetler

Yönetilen hizmetler, kesintisiz hizmete erişmek, operasyonları iyileştirmek ve maliyetleri düşürmek amacıyla bir dizi süreç ve operasyonun sürdürülmesi ve yönetilmesi için dış kaynak kullanılmasıdır. Eclit, müşterilerinin tüm IT ihtiyaçlarını tek elden ve uçtan uca karşılamak için yönetilen hizmetler sunar. Bilgi teknolojisi ihtiyaçlarınızı güvenebileceğiniz yönetilen hizmetler uzmanlarına teslim etmek, iş süreçlerinizi düzeltmenize yardımcı olarak verimliliğinizi ve üretkenliğinizi artırır.

Yönetilen Bulut

Bütün bulut teknolojileri gibi kullandığınız kadar ödemenize olanak tanıyan Eclit Yönetilen Bulut sayesinde ihtiyaç duyduğunuz bilgi işlem kaynaklarını isteğe bağlı olarak anlık artırabilir veya azaltabilirsiniz. İşletmeniz için veri merkezi altyapısı ve fiziksel sunucu satın alıp yönetmenin öngörülemeyen yüksek maliyetlerinden ve karmaşıklığından kurtulursunuz. Eclit Yönetilen Bulut’ta ihtiyaç duyduğunuz tüm kaynaklar IaaS (Hizmet Olarak Altyapı) kapsamında almış olduğunuz hizmetin bileşeni olarak sunulur. Bu sayede yalnızca ihtiyacınız olan kaynağı, ihtiyaç duyduğunuz süre kadar kullanabilirsiniz. Eclit Yönetilen Bulut sadece bulut üzerinde çalışan sistemlerinize değil, ihtiyaç duymanız halinde işletmenizin sistem odasına da kaynak sağlar. Eclit sıradan bulut sağlayıcılarından farklı olarak sahip olduğu yüksek sistem mühendisliği, bilgi ve tecrübesiyle bütün IaaS yapısını 7/24 izler ve sizin için yönetir. Bu sayede siz işletmeniz için ihtiyaç duyduğunuz yazılım ve uygulamalara odaklanır ve kaynaklarınızı çok daha verimli kullanırsınız.

Yardım Masası

Şirketlerde birçok rutin iş bilgisayarlar üzerinden ya da teknolojik bir altyapı sayesinde ilerler. Hammadde siparişi için elektronik posta gönderimi, fatura kesmek için muhasebe programı kullanımı veya internet bankacılığı üzerinden yapılan bir havale bunun örnekleri. Bu işleri yaparken kullandığınız bilgisayarda bir problem ile karşılaştığınızı düşünün. Kritik bir siparişin onayının veya ödemesinin aksaması, müşterilere fatura kesilememesi ya da önemli bir online toplantı esnasında ekranların donması büyük sorunlar yaratabilir. Firmalar günlük işlemlerinin aksamaması, bilgi teknolojileri altyapılarının kontrolü ve yaşanılan problemlere hızlı müdahale için bilgi işlem departmanlarında bir yardım masası çalışanına ihtiyaç duyarlar. Bu ihtiyaç için tam zamanlı bir veya birkaç IT uzmanına görev vermek, çalışan sayısı arttıkça destek ihtiyacı da bir o kadar artan belirli büyüklükteki firmalar açısından mantıklıdır. Ancak küçük ve orta ölçekteki firmalarda bu ihtiyaç daha seyrek olduğundan, sadece yardım masası faaliyetleriyle görevli ayrı bir personele kaynak ayırmak ekonomik açıdan ve bu personeli eğiterek bilgisini güncel tutmak teknik açıdan imkânsız olabilir. Bu gibi durumlarda, yardım masası desteğini işin uzmanı bir şirketten almak her açıdan daha yüksek sonuç verir. Yardım masası ihtiyaçları için dış kaynak kullanımı, şirketteki IT personelinin, mevcut operasyonları iyileştirecek analiz ve süreç geliştirmeleri yaparak daha yüksek katma değer sunmasına da imkân tanır. Eclit olarak 100’den fazla yetkin teknik çalışanımız ve son kullanıcı bilgisayarlarındaki takip yazılımlarımız sayesinde problemleri oluşmadan tespit edip çözmek için yardım masası desteği veriyoruz. Verdiğimiz uzman destek sayesinde, IT hizmet seviyenizi büyük firmalar seviyesine çıkartıyor ve rekabet gücünüzü artırıyoruz.

Eclit Edge

Şirketler günlük işlerini sorunsuz bir şekilde ilerletmek için siber güvenlik, ortak dosya kullanımı, düzenli yedekleme ve kullanıcı yönetimi gibi temel ihtiyaçlara sahiptir. Eclit Edge, bir KOBİ'nin bu temel ihtiyaçlarını tek bir donanım ile çözmek üzerine tasarlanmış bir KOBİ sunucusudur. Eclit Edge, KOBİ'lerin şirket içi ortak dosyalarına güvenli bir şekilde ulaşmasını sağlayan, günlük olarak yedekleyip güvenceye alan ve de bulunduğu network ağına güvenlik duvarı sağlayan bir dosya sunucusudur. Eclit Edge sayesinde tüm firma çalışanları ortak dosyalara şirketin internet bağlantısına yük bindirmeden erişip üzerinde düzenleme yapabilir. Dahili güvenlik duvarı sayesinde firmanızın internete çıkışını ekstra bir güvenlik duvarı satın almanıza gerek kalmadan Eclit Edge üzerinden güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Eclit Antivirüs

Günümüz dünyasında klasik antivirüs programları yeni nesil saldırılara karşı savunmasız durumda kalabiliyor. Klasik bir antivirüs programı sanal dünyada bilinen virüslerin kimliklerini öğrenip, bilgisayarınıza bunlardan bir tanesi geldiği zaman otomatik olarak karantinaya alıp virüsü siler. Ancak gelişmiş virüsler her zaman kimlik değiştirdiklerinden dolayı, klasik antivirüs programları yeni kimlikleri tespit edememektedir. Bu virüsleri yakalamak için, yeni nesil antivirüs programları kullanıcının bilgisayarında gerçekleşen tüm işlemleri kimlikten bağımsız olarak takip etmektedir. Yazılımın gerçekten zararlı olduğu tespit edilirse silinir, diğer türlü yakın gözetimde işlemlerine devam etmesine izin verilir. Eclit olarak kurumunuza en uygun ürünü sizlere sunmadan önce olası tüm süreçlerinizi detaylı analiz ediyoruz. Dijital dönüşüm süreci KOBİ’ler için pek çok fırsat sunmakla birlikte siber saldırı gibi önemli bir riski de beraberinde getirmektedir. Büyük firmaların marka değerinde ciddi kayıplara neden olan siber saldırıların KOBİ’leri iflasa kadar götürebileceği bir gerçek. Dijitalleşme ile KOBİ'ler daha hızlı ve daha kolay müşterilerine ulaşabiliyor, iç süreçlerini ve finansal süreçlerini yönetebiliyor. Ancak bu süreçte hızla büyüyen KOBİ’lerin oluşabilecek her türlü saldırıya da hazır olması gerekiyor. Eclit sizin için en uygun antivirüs çözümünü önerir, yönetir ve işletmenizi saldırılardan korur.

Yönetilen Hizmetler Ürün Portföyü