KOBİ’lerin Stratejik Önceliği Elektronik Ödeme Sistemlerinin Güvenliği

Elektronik ödeme çözümleri dijitalleşmeyle gelişmeye ve çeşitlenmeye devam ediyor. KOBİ’lere, tüm ödeme yöntemlerini tek çatı altında toplayarak üye işyerlerine kapsayıcı bir yapı sunan ödeme platformları, zamandan ve maliyetten tasarruf sağlayacak güvenli altyapılarla müşteri memnuniyetine değer katıyor. Bunun yanısıra, Z Kuşağının da ekonomiye katılmasıyla online ödemelerdeki ağırlığın artması ve elektronik ödemenin geleceğini değiştirmesi bekleniyor.

KOBİ’lerin Stratejik Önceliği Elektronik Ödeme Sistemlerinin Güvenliği

Konuk Yazar: Tarık Tombul, PayTR Genel Müdürü 

Dijitalleşmeyle ivmelenen e-ticaret, hacmini en yüksek seviyeye çıkarırken, birçok sektör için fırsat kapıları açtı. Pandemi döneminde fiziki mağazaların kapanmasıyla tüketicilere online mağazalardan ulaşan işletmeler, yeni e-ticaret sitesi sayısını ve satış hacmini ciddi oranda etkiledi. Bu değişimle Sanal POS kullanım oranı artarken, finansal teknolojiler de gelişti.

Elektronik ortamda ödeme yapılırken sahtecilik önleme yazılımlarıyla sahtecilik işlemlerinin de engellenmesi gerekiyor. Bu tür hizmetler tüketiciler için güvenli bir ödeme kolaylığı sağlarken işletmeler de satış dönüşüm oranlarını ve müşteri sadakatini artırıyorlar.

Bilindiği üzere siber alan, birtakım teknik tedbirler alınsa bile yapısı itibariyle zaman zaman bireylerin kötü niyetli siber saldırı veya ataklarla karşılaşabilecekleri, hiçbir zaman bu gibi risklerin sıfıra indirilmesinin mümkün olmadığı bir ortam. Bu nedenle internet kullanıcılarının; kullanıcı bilgisi gibi birtakım gizli bilgilerin ele geçirilmesi, kullanılması veya ifşası gibi tehlikelerle karşılaşma olasılığı her zaman söz konusu.

Elektronik ödemenin parlak geleceğinde KOBİ’lerin stratejisi

Görünen o ki, elektronik ödeme çözümleri dijitalleşmeyle birlikte gelişmeye ve çeşitlenmeye devam edecek. Özellikle teknolojiyle doğan Z Kuşağı elektronik ödemenin geleceğini değiştirecek ve ekonomiye katıldıkça online ödemelerdeki ağırlık artacak. 

KOBİ’lerin, internet aracılığıyla bahsi geçen riskleri en aza indirmek ve özellikle de yetkisiz işlemlerin önüne geçmek amacıyla teknolojinin sağladığı bütün imkanlardan faydalanmaya çalışan ve bu doğrultuda gerekli tedbirleri alarak periyodik olarak sistemlerinin güvenliğine ilişkin gerekli kontrolleri gerçekleştiren ödeme ve elektronik para kuruluşlarıyla çalışmaya özen göstermesi bu noktada stratejik bir önem taşıyor.

KOBİ’lere, tüm ödeme yöntemlerini tek çatı altında toplayarak üye işyerlerinin ödeme süreçlerini tek noktadan yöneten, zamandan ve maliyetlerinden tasarruf etmelerini sağlayacak altyapıyı oluşturabilen ödeme platformları müşteri memnuniyeti açısından değer katıyor.

PayTR’dan Akıllı KOBİ’lere özel 0,59’dan başlayan oranlar ile 2 saatte Sanal POS

Lisanslı ödeme ve elektronik para kuruluşu PayTR ile ilgili daha fazla bilgi ve Akıllı KOBİ üyelerine özel, Ağustos 2022 sonuna kadar geçerli 0,59’dan başlayan oranlar ile Sanal POS kampanyasından yararlanmak için linkteki formu doldurun!