KOBİ'lere Dijital Dönüşüm Desteği

KOBİ'lere Dijital Dönüşüm Desteği

KOBİ’LERE 20 MİLYONLUK FİNANSMAN MÜJDESİ

Sayın Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, KOBİ’lerin dijital dönüşüm yolculuğunda önlerindeki finansman engelini kaldırdıklarını duyurdu. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası ile yaptığı iş birliği neticesinde, KOBİ’lerin rekabetçiliklerini ve verimliliklerini arttırmaya yönelik dijital dönüşümlerine destek olmak amacıyla 300 milyon avroluk bir finansman sağlanacak.

Program kapsamında imalat sektöründe faaliyet gösteren KOBİ’lerin rekabetçiliklerini ve verimliliklerini arttırmaya yönelik dijital dönüşüm projelerine destek verilecek. Bu projelere 20 milyon lira üst limitli ve 36 ay vadeli uygun maliyetli finansman imkanı sunulacak. Söz konusu finansmanın, Dijital Dönüşüm ve Olgunluk Değerlendirme Analizi'ni gerçekleştiren ve dijital dönüşüm ihtiyaçlarını tespit edip yol haritasını oluşturan KOBİ’lerin hizmetine sunulacağı belirtildi.

Dijital dönüşüm süreçlerine ilk adımlarınızı nereden atabileceğinize dair bilgi sahibi olmak için tıklayınız.

Dijital dönüşüm yolculuğunuzda nerede durduğunuzu öğrenmek için hazırladığımız Dijital Dönüşüm Endeksi’ne katılmak için tıklayınız.

Detaylı bilgi ve başvuru şartları için websitemizi takip etmeyi unutmayın.