Dijital Çözüm Ortaklarımız

Dijitalleşme süreci için, size en iyi şekilde yardımcı olmayı hedefliyoruz!

Logo

UNİVİS BİLİŞİM DESTEK HİZMETLERİ SAN. VE TİC. A.Ş.

2014 yılında, otomatik tanımlama, veri toplama (OT/VT) çözümleri geliştirmek ve bilişim sektörüne destek hizmetleri üretmek amacıyla kurulduk. Başlıca hizmetlerimiz donanım satışı, teknik servis ve bilişim destek hizmetlerinden oluşuyor. Alt başlıklarla çeşitlenen hizmet konularımız ile müşterilerimizin gelişimlerine, güncel teknolojileri kullanarak ilerlemelerine destek oluyoruz.

Çözüm Sunduğumuz Alanlar

ETİKETLEME SİSTEMLERİ

Etiketleme sistemleri, depolarda ürün lokasyonu, sevkiyatta ürünün hangi müşteriye gittiği bilgisi, geriye dönük ürün izlenebilirliği ve tüm bu bilgilerin hızlı ve doğru akışı insana bağlı hatalardan koruyarak fayda sağlamaktadır. Etiketleme sistemlerinin tüm bileşenlerini firmaların faaliyet gösterdiği sektör ve ihtiyaçlar doğrultusunda sağlıyoruz, firmalara, etiketleme sistemleri konusunda proje bazlı ya da münferit hizmetler sunuyoruz. Etiketleme sistemini oluşturan 3 temel bileşen olan yazılım, donanım ve sarf malzemeleri, uzman kadromuz tarafından sağlanmaktadır. Firmaların ihtiyaçları doğrultusunda, kullanmakta oldukları/satın alacakları yazıcılara uygun, istenilen özellik ve ölçülerde Etiket ve Ribon tedariği de Univis olarak sunduğumuz hizmetlerimiz arasındadır.

DEPO YÖNETİMİ

Depo takip ve üretim yönetimi, özetle bir firmanın, ürünlerinin stoklanması, ürün hareketlerinin kontrolü esasına dayanan otomasyon sistemidir. Depo yönetiminde barkod çözümleri ya da RF-ID teknolojiler ile stoklar kontrol edilebilir, bu sayede ürün takibi hatasız gerçekleştirilir. Geniş ürün gamına sahip işletmelerde, her ürün için farklı giriş çıkış işlemleri ve farklı atamalar yapılmaktadır. Ürün kabul, depolama, lokasyon takibi, etiketleme, yükleme optimizasyonu, esnek kontrol mekanizması ve müşteri sevkiyatı gibi işlemleri tek bir sistem üzerinden takip ve kontrol etmek için Depo Yönetim Sistemine ihtiyaç duyulur. Faydaları Nelerdir? Depo Yönetim Sistemi sayesinde düzenli stokların yanında; Akıllı depo sistemleri RF-ID ve barkodlu sistemlerle hata payında azalma Lot, batch, parti, seri no takip özellikleri ile geriye dönük izlenebilirlik FIFO, LIFO, FEFO veya özel koşullu stok izleme imkânı Sevkiyat kontrolü Karantina, blokaj, hold, rezerve gibi ürünlere verilen özelliklerle müşterilere hatasız mal gönderme

ÜRETİMDEN VERİ TOPLAMA

Kontrol her iş sürecinde olduğu gibi üretim yapan firmalarda da önemli bir yere sahiptir. Üretim bandında çalışan personelin eğitimi, çalışma saatleri, performansı gibi konuların takibi, kontrolü hem üretim performansı hem de personel sağlığı açısından sürece katkı sağlamaktadır. Univis olarak kendi ürettiğimiz çözümümüz ile üretim yapan firmaların iş güvenliği kapsamında çalışanlarının üretim bandındaki çalışma sürelerini kontrol edebilmekte, çalışan sağlığı gözetilerek, belli sürelerde farklı üretim bantlarında çalışmaları sağlanmaktadır. Ayrıca bu sistem sayesinde vardiya kontrolü de yapılabilmektedir.

NESNELERİN İNTERNETİ (IoT)

Nesnelerin İnterneti, dünyada bilinen IoT(Internet of Things) günümüzün ve geleceğin teknolojisi. Her geçen gün iş süreçlerinde daha fazla yer alan IoT teknolojisi ile bugün birçok süreç yönetilebilmektedir. Birçok teknolojide olduğu gibi IoT konusunda da öncü çözümler üretiyoruz. Nesnelerin interneti konusunda da firmalara çeşitli süreçlerde hizmet sunuyoruz. Demirbaş Takip Sistemi Demirbaş Takip Sistemi, IoT teknolojisi kullanılarak tesis içi ve sahada kullanılan demirbaşların ve ürün/cihaz hareketlerinin takip edilmesini sağlayan sistemdir. İnternetin olduğu her yerden erişilebilen web tabanlı platform sayesinde ilgili demirbaşları farklı kriterler üzerinden takip işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Univis olarak sağladığımız Demirbaş Takip Sistemi ile çeşitli bilgiler toplayabilirsiniz. Gerçek Zamanlı Lokasyon ve Envanter Bilgisi Doluluk Oranı Isı/Nem Enerji Bilgisi 4Track-Forklift Takip Sistemi Geniş alanlarda kullanılan büyük demirbaşların takibi zaman ve iş gücü gerektiren iş süreçlerindendir. Sunduğumuz çözümler ile bu süreçlerde zaman ve maliyet tasarrufu elde edebilirsiniz. Açık ve kapalı alanlarda, IoT teknolojisi kullanılarak gerçekleştirilen takip, anlık konum bilgisi vererek çalışma alanında verimlilik sağlamaktadır. Bluetooth 4.0 ve BLE teknolojileri sayesinde aşağıdaki kriterlere uygun olarak takip yapabilir ve bu bilgilerden raporlama yapabilirsiniz. Akü Voltaj Durumu Araç Yük Bilgisi Hareket/Duruş Anları Operatör Bilgisi Yetkilendirme 4Track tanıtım videomuz için tıklayın. Konteyner ve Palet Takip Sistemi M2M Konteyner ve Palet Takip Sistemi, kalabalık depolama alanlarındaki konteynerları ve paletleri beacon teknolojisi ile yönetme sistemidir. Web tabanlı çalışan bu sistem sayesinde, sahaya çıkmadan dağıtım planı kolay ve hızlı bir şekilde yapılabilmektedir. Web tabanlı platform sayesinde sistem operatörü, internetin olduğu her yerden depolama alanındaki konteynarları takip edebilir ve operasyonları doğru hamleler ile yönetebilmektedir. Konteyner ve Palet Takip Sistemi ile toplanabilen bilgiler; Gerçek Zamanlı Lokasyon Bilgisi Konteyner İçi Sıcaklık Değerleri Konteyner Enerji Durumu Kapı Durumu

SARF MALZEME TEDARİĞİ

- Etiket -.Ribbon - Kart Yazıcı Sarf Malzemeleri

DIGITAL SIGNAGE (DİJİTAL EKRAN YÖNETİMİ)

Endüstriyel kullanım için geliştirilmiş olan yüksek çözünürlüklü dijital ekran çözümümüzdür. Farklı amaçlar için kullanılan bu cihazlar özellikle aşağıdaki uygulamalarda kullanılmaktadır. Pano İş Sağlığı Güvenliği Uygulamaları Üretim Verileri Depo, Sevkiyat, Performans Verileri Akıllı Vitrinler (Mağazacılık) Dinamik Menü (FMCG) İnteraktif Kiosk Toplantı Planlama ve Yönetimi Video Wall (Etkinlik Yönetimi)