Dijital Çözüm Ortaklarımız

Dijitalleşme süreci için, size en iyi şekilde yardımcı olmayı hedefliyoruz!

Logo

Argedan Bilişim A.Ş.

iCard yazılımının güçlü karekod ile geçiş kontrol özelliği sahip olduğu benzersiz işlevlerden yalnızca biridir. ​ Birden fazla alana farklı yetkiler ile geçiş kontrol, Cafe ve mağaza ödeme (e-cüzdan), Yemekhane takip, Personel çalışma takvimi, PDKS yazılımları için veri transferi, Otopark yazılımları ile entegrasyon, Detaylı raporlama, ​ ...ve benzeri işlevleri ile tesislerin ihtiyacı olabilecek detaylarda çözüm ortağı olarak sizlere birinci sınıf bir hizmet verir. ​ ​ (*) Bazı özellikler opsiyoneldir.
Argedan Bilişim A.Ş.
Argedan Bilişim A.Ş.
Argedan Bilişim A.Ş.

Çözüm Sunduğumuz Alanlar

iCard

Yeni Kişisel Verileri Koruma Kanununa uygun, Türkiye'nin en çok tercih edilen mobil geçiş kontrol sistemi. İlk olarak 2017 yılında fitness sektörüne özel geliştirilen ve günümüzde yaklaşık 150bin kişi tarafından kullanılan "GymPro Mobile" sonrası Argedan uzmanları tarafından Plaza, Site, Teknokent, Ofis ve Fabrika ve benzeri tesisler için aynı altyapı ile yaratılan iCard; şu anda Türkiye'nin en çok tercih edilen ve en kapsamlı karekod ile geçiş kontrol uygulamasıdır. ​ Çünkü; iCard'ı başarılı yapan Argedan'ın 23 yıllık tesis yönetimi yazılımları konusundaki benzersiz tecrübesidir.

Karekod ile geçiş güvenli midir?

Karekod ile geçiş kontrolü biometrik sistemler ile karşılaştırmak pek tabiki mümkün değildir. Ancak biometrik sistemler sonrası elimizde kalan kartlı geçiş kontrol sistemlerine göre karekod tartışılmaz üstünlüklere sahiptir. iCard karekod sistemi yalnızca sizlerin belirlediği üyelik saat ve günlerine göre geçiş izni verir. Bunun için ayrı bir ayar yapmanıza gerek yoktur. iCard yazılımınızda sizler tarafından ayarlanmış kişilerin kullanım saatleri otomatik olarak Mobil Uygulama tarafından anlık takip edilir. Kişiler bu saatler dışında geçiş yapamazlar. iCard uygulaması açıldığında ve oluşan karekod okuyucuya okutulduğunda; sistem anlık olarak (Ort. 20 milisaniye) kişinin haklarını kontrol eder ve turnikeye geçiş izni verir. Her karekod açıldığı an; ekranda 5 saniye kalır ve sonra otomatik olarak değişir. Böylece karekod resminin başka kişiye resim olarak gönderilmesi ile geçiş engellenir. Kişiler; karekod ile giriş yaptıktan sonra, karekodu tekrar -ikinci kişiyi içeri almak için- “GİRİŞ” alanına okutmak isterse; izin verilen saatler dâhilinde dahi olsa turnike açılmaz. (Anti Passback) Karekodun tekrar çalışabilmesi için önce çıkış yapması gereklidir. Çıkış yapıldıktan sonra yeniden karekod okutulup giriş yapılabilmesi için ise XX dakika beklenmesi gerekir. (XX süresi tesis tarafında belirlenir. Bu özellik için turnikenin çıkış tarafına da karekod okuyucu cihazının konulması gerekmektedir. ) Uygulama bir kişinin telefonuna kurulduktan sonra başka birinin telefonuna (aynı aktivasyon kodu ya da kullanıcı adı/şifre ile) kurulamaz. Uygulama ilk kurulduğu telefonun donanım bilgilerine erişir ve saklar. Yeni bir telefona kurulum yapılması için, kişiye yeni bir aktivasyon kodu yollanması gerekir. Bu durumda eski telefondaki uygulama çalışmaz. ​ iCard karekod ile geçiş kontrolü; hem karekod okuyucuların hem de telefon sahibinin yeterli bir internet bağlantısı olması gereklidir. Karekodlu geçiş kontrol sistemleri; kartlı geçiş sistemlerine göre çok daha güvenli olup; bu modüle sahip telefonların (kartlı geçiş sistemlerindeki gibi) kişiler arasında el değiştirmesi ve geçiş yapması engellenemez.

iCard ile Mobil Ön Ödeme

Personeliniz giriş-çıkış için kullandığı iCard mobil uygulamasını aynı zamanda kurum içerisindeki satış noktalarında da kullanabilirler. Ön Ödeme yöntemi ile kurum içindeki nakit kullanımını ortadan kaldırabilir ve çalışanlarınıza çok daha modern bir hizmet sunabilirsiniz. ​ iCard; kurum içinde ya da kurumun anlaşmalı olduğu tüm (cafe, restoran, kuaför, mağaza vb.) satış noktalarında kullanılabilir.

iCard Teknik özellikler

iCard ana yazılımı; halihazırda dünyanın en güvenilir yazılım dillerinin başında gelen Delphi ile hazırlanmıştır. ​ Bu nedenle; her kullanıcı için ayrı bir bilgisayara kurulum yapılması gereklidir. Kurulum işlemi oldukça basittir. Ancak; kurulumun tamamlanması için; her seferinde ilgili şirket yöneticisinin (Admin) cep telefonuna gönderilen özel kodun sisteme girilmesi gereklidir. Aksi durumda hiçbir bilgisayara kurulum yapılması mümkün değildir. ​ Lisanslama kurulan bilgisayar başına yapılır. Kullanıcı sayısı sınırsızdır. ​ Yazılım Genel Özellikleri aşağıdaki gibidir. ​ El Okuyucu, Kartlı Sistemler, Parmak İzi ve Retina Okuma sistemleri ile entegerasyon, Birden fazla Bölge tanımlama, Kişilere saat ve günlere göre farklı kapılara/bölgelere geçiş izni verme, Personel giriş ve çıkış saatleri takibi, eksik ve fazla çalışma raporları, Detaylı Personel Bilgileri, Misafir takibi, Anti Pass-Back (Arka arkaya geçiş yapmayı engelleme) özelliği, Birden fazla şubenin tek bir merkezden takibi, Cloud teknolojisi ile Online olarak dünyanın her hangi bir yerinden anlık takip, Kurumlara özel, offline ve online olarak kendi server'larında çalışabilme imkanı, Uygun donanımlarda (Ör. Turnike üstü ekran) donanım üzerinden giriş yapan kişilere mesaj iletme, ("Hoşgeldiniz Sn. Cenk Ataman" ya da "Bu alana giriş yetkiniz yoktur" vb) Anlık olarak binada kaç kişi olduğunu ana ekranda görebilme,

GymPro. Spor merkezi yönetim yazılımı

Küçük ölçekli bir Stüdyodan, dev yaşam merkezlerine kadar; Türkiye'nin en çok tercih edilen Spor Merkezi Yönetim Yazılımı

iCard