Dijital Çözüm Ortaklarımız

Dijitalleşme süreci için, size en iyi şekilde yardımcı olmayı hedefliyoruz!

Logo

Teknopar Endüstriyel Otomasyon Sanayi ve Ticaret A.Ş

TEKNOPAR, 1996 yılında gelişen sanayi ve endüstriyel tesislerin otomasyon sistemlerini tasarlamak ve gerçekleştirmek üzere Ankara’da kurulmuştur. Endüstriyel tesisler, mobil uygulama ve savunma sektörleri için otomasyon sistemleri ve çözümleri sağlamaktadır.
Teknopar Endüstriyel Otomasyon Sanayi ve Ticaret A.Ş

Çözüm Sunduğumuz Alanlar

Büyük Veri Analitiği ve Veri Görselleştirme Uygulamaları

TEKNOPAR büyük verileri elde etmek ve mümkün olan en iyi şekilde depolamak için çok değişkenli sensör platformları oluşturmaktadır. Firmamız, veri madenciliği uygulayarak, daha önce erişilemeyen veya kullanılamayan büyük verileri kullanarak daha iyi ve daha hızlı kararlar ile veri temizleme, gürültü azaltma, veri filtreleme ve benzeri birçok amaç için toplanan veriler üzerinde büyük veri analizi gerçekleştirmektedir.

Dijital İkizler

TEKNOPAR, ürün ve üretim sistemlerini simüle etmek, tahmin etmek ve optimize etmek amacıyla ürün yaşam döngüsü için dijital ikizler geliştirmiştir. TEKNOPAR endüstriyel zorlukları çözmek için verileri, fizik tabanlı modelleri, makine öğrenimini (ML) ve Yapay Zekâyı (AI) birleştirerek mümkün olan en iyi şekilde faaliyet yürütmüştür. TEKNOPAR tarafından üretilen dijital ikizlerin örnekleri arasında model güdümlü dijital ikizler, hem veri hem de model güdümlü dijital ikizlerden oluşan hibrit ikizler ve yapay zekâ ile geliştirilmiş bilişsel dijital ikizler bulunmaktadır.

Endüstri 4.0 Dijital Üretim Yönetim Sistemi

TEKNOPAR, seri üretime yönelik modüler üretim yapılarında uçtan uca bir Endüstri4.0 platformu geliştirmeye yönelik çözümler sağlamaktadır. Temel amaç üretim takip ve yönetimin yanısıra kalite kontrolüne yönelik çözümlerinde entegre edilmesidir.

Kestirimci Bakım Uygulamaları

TEKNOPAR, üretim sürecinde öngörülemeyen makine ve ekipman arızalarını meydana gelmeden önce tahmin etmek ve planlanmamış arıza sürelerini önlemek için kullanılan Kestirimci Bakım kabiliyetleri konusunda temel algoritma ve fonksiyonların yer aldığı bir kütüphaneyi geliştirmiştir. TEKNOPAR, Kestirimci Bakım fonksiyonunu üretim hattındaki varlıklardan toplanan ekipman performansı ve çalışma koşullarından oluşturulan büyük veri dizilerini analiz ederek gerçekleştirmektedir. Kestirimci Bakım fonksiyonu, Dijital İkiz yapısı üzerinde üretim süreçlerine entegre edilebilmektedir.

Otomasyon ve Kontrol Sistemleri

TEKNOPAR her türlü sabit tesis ve mobil sistem uygulamaları için otomasyon ve kontrol sistemleri geliştirebilmektedir TEKNOPAR’ın endüstriyel tesisler için geliştirdiği Otomasyon ve Kontrol Sistemleri kapsamında yer alan programlanabilir mantık denetleyicileri (PLC'ler), programlanabilir otomasyon denetleyicileri (PAC'ler), uzak terminal birimleri (RTU'lar), kontrol sunucuları, akıllı elektronik cihazlar (IED'ler) ve sensörler kontrol sistemlerindeki kontrol döngü öğelerinden bazılarıdır. Kontrol sistemine sahip kontrol döngüleri bir sensör, bir kontrolör ve bir son kontrol elemanından oluşur. Sensör süreç değişkenini okurken, kontrolör sensörden sinyal alır ve daha sonra bu sinyali uzak terminal birimlere ve süreç değişkeninin belirlenen bir noktaya ayarlandığı son kontrol elemanlarına iletir.

Robotik Sistemler

TEKNOPAR tarafından geliştirilen robotlar; mekanik yapı, elektrik-elektronik elemanlar içeren donanım konfigürasyonları ve yazılım bileşenlerinden oluşmaktadır. TEKNOPAR tarafından geliştirilen robotların kullanıldığı alanlara inşaat ve imalat sektörleri örnek gösterilebilir.

İlginizi Çekebilecek Ürünlerimiz

Akıllı Kobi