Dijital Çözüm Ortaklarımız

Dijitalleşme süreci için, size en iyi şekilde yardımcı olmayı hedefliyoruz!

Logo

TULGA Ürün Geliştirme Müh. Ltd. Şti.

TULGA, endüstriyel tasarım, mekanik tasarım, imalat mühendisliği ve 3D prototip alanlarında profesyonel hizmet veren, imal edilebilir tasarımlar yapan ve bunları üreten bir ürün geliştirme firmasıdır. Amacımız; "inovasyon kapasitenizi arttırmak" ve kazandığımız yeni değerlerle mühendislik yeteneklerimizi geliştirmektir. www.tulga.com.tr

Çözüm Sunduğumuz Alanlar

3D Prototipleme

Hızlı 3D Prototipleme ürün geliştirme sürecinin tasarım doğrulanması ve ürün işlevinin kanıtlanması basamağıdır. Adetli imalat, numune üretim, pilot üretim, katmanlı üretim, ön seri üretim gibi farklı kelimelerle adlandırılmaktadır. Gerçekleştirilen numune üretimi ile birlikte tasarlanan ürün fonksiyonel ve estetik açıdan değerlendirilir, üretilebilirlik ve montaj edilebilme açısından test edilir. Prototip üretiminin temel faydası; seri üretim öncesi kalıp yapmadan hızlı bir şekilde tasarımın el ile tutulmasına imkan vermesidir. Basitçe; sanal dünyadan dijital dünyaya atılan ilk adımdır.

Endüstriyel Tasarım

Endüstriyel tasarım, imalat sektöründeki sektörlerinin dış pazarlara açılmasının anahtarıdır. Gerekli tanımlamalar yapıldıktan sonra ürüne ait görsel çalışmalar, eskizler, taslaklar çizilmeye başlanır. İhtiyaçlara ve kullanıcı tarafından belirlenen sınır şartlarına uygun boyut, hammadde, form ve inovasyon unsurlarına sahip farklı konseptler çizilir. Alternatifler arasından uygun olanlarını seçip müşterilerimizin de yönlendirmesiyle nihai konsept tasarımı oluştururuz.