Dijital Çözüm Ortaklarımız

Dijitalleşme süreci için, size en iyi şekilde yardımcı olmayı hedefliyoruz!

Logo

Rut Yazılım San. ve Tic. A.Ş.

Rut Yazılım, saha yönetimi ve planlaması konusunda uygun sektörlerde lider yazılım ürünleri ile kendinden söz ettirir bir firma olma amacıyla TÜBİTAK Marmara Teknokent Kuluçka Merkezi bünyesinde kurulmuştur. Firmaların saha operasyon ve üretim süreç yönetimlerinde akıllı çözümler üretmeyi vizyon edinmiştir.
Rut Yazılım San. ve Tic. A.Ş.
Rut Yazılım San. ve Tic. A.Ş.
Rut Yazılım San. ve Tic. A.Ş.
Rut Yazılım San. ve Tic. A.Ş.
Rut Yazılım San. ve Tic. A.Ş.
Rut Yazılım San. ve Tic. A.Ş.
Rut Yazılım San. ve Tic. A.Ş.

Çözüm Sunduğumuz Alanlar

Sıcak / soğuk Satış, Pazarlama ve Dağıtım

PlanRota, Birden fazla aracın, birçok noktaya ulaşabilmesi amacıyla optimum rota belirleme aracıdır. Birden fazla kaynağın çoklu hedeflere ulaşmasını sağlarken, kaynak (zaman, yol, para) tüketimini en aza indirerek optimum rotanın bulunmasını amaçlar. PlanRota saha ekibi olan firmaların ihtiyaçları düşünülerek geliştirilmiştir. Her türlü sıcak / soğuk satış, pazarlama ve dağıtım yapan işletmelerde çalışan pazarlama, satış, sevkiyat, tanzim / teşhir elemanları ile ilgili tüm saha çalışanlarının ve yöneticilerinin sahadaki çalışmalarını ve müşteri ziyaretlerini %100 takip ve kontrol eden bir sistemdir. Ziyaret edilmesi gereken yüzlerce noktanız var ama kaynaklarınız sınırlı ise PlanRota mevcut kaynaklarınızı en verimli şekilde kullanmanızı sağlar. Ziyaret noktalarınızın sayısına göre ihtiyacınız olan aracı/kaynağı hesaplayabileceği gibi mevcut araç/kaynak sayınıza göre de hesaplamalar yapabilir. Ziyaret noktalarınız periyodik şekilde ya da belirlenen günlerde uğranacak noktalar olabildiği gibi günlük belirlenen noktalarda olabilir. PlanRota öncelikle rotalarınızı mevcut kaynaklarınıza göre bölgelere ayırır. Ardından bu bölgeler için başlangıç noktasında mı bitirmek istediğinize ya da son ziyaret noktasında mı bitirmek istediğinize göre sizin için en uygun rotayı otomatik olarak hesaplar. Bu sayede araç yüklemelerinin de rota kurgusuna göre düzenlenmesine imkan sağlar. Bunları yaparken yoldan ve zamandan tasarruf ettirerek masraflarınızı azaltır. Karbon ayak izinizi de küçülten doğa dostu bir sistemdir.

Rut optimizasyonu, Rut Takibi ve GPS Kontrolü

Rut : Üretilen bir malın / hizmetin üretici firma ya da pazarlama şirketlerince tüketim noktalarına ulaştırılması amacıyla yapılan müşteri ziyaretlerine rut diyoruz. Planlanan Rut noktalarına ilişkin optimizasyon çalıştırıp en kısa yol algoritması otomatik hesaplanır. Sabit rutlar veya sipariş bazlı çalışan firmalar için günlük rutlar oluşturulabilir. Rut Takibi: Rut planlarının yönetimi ve takibi yapılabilir. Bu özellik ayrıca mobil uygulama ile cep telefonu / tablet gibi mobil cihazlar üzerinden de yapılabilir. GPS Takibi: GPS üzerinden koordinat kontrolü ile veri girişi yapılması istenilen ziyaret noktasına belli bir mesafe de yaklaşmadan giriş yapılması engellenebilmektedir.

Harita Üzerinden Rut İzi Takibi:

Ekibinizin gün içerisindeki tüm hareketlerini harita üzerinden RUT izi takibiyle de raporlayabilirsiniz. Navigasyon Özelliği: Google Maps üzerinden anlık seçilen noktaya ilişkin sizin için en uygun yol tarifleri görülebilir. Ayrıca kobiler isterlerse aşağıdaki ilave modülleri devreye alabilirler.

Sıcak Satış ve Soğuk Satış Operasyon Yönetimi ve Takibi, Anket/Veri/Fotoğraf Toplama:

Sıcak Satış ve Soğuk Satış Operasyon Yönetimi ve Takibi: Tüm saha personelinin mesaiye başlama ve bitiş saatleri görülebilir. Tüm saha ekibinin rutları tanımlanıp çalışma alanları belirlenebilir. Her saha çalışanının ziyaretlerini ne zaman yaptığı saat ve süre bazlı takip edilebilir. Anket/Veri/Fotoğraf Toplama: Mobil cihazlar üzerinden dinamik olarak dilediğiniz formları ve anketleri oluşturabilirsiniz. Sahadan veri/ anket/ fotoğraf toplamak ve saha ekibi faaliyetlerinin/ aktivitelerinin takibi için kullanılabilmektedir.

Üstün Raporlama Araçları / Yönetici Dashboardları:

Kullanıcı / yönetici bazlı özelleştirilmiş ekranlar oluşturularak raporlamalar yapılabilir. Raporlama özelliği ile şirket verilerini analiz edebilirsiniz. Bu sayede kobiler verilerini daha verimli ve işlevsel olarak kullanabilirler. Üstelik; Samsung KNOX eklentisi ile saha ekibindeki tablet ve telefonların da tüm kontrolü sizde olur. Mobil cihazlarınızı el terminali gibi kullanma imkanı verir. Knox entegrasyonu ile iş verimliliğini artırabilir ve şirket verilerini güvenli hale getirebilirsiniz. Saha ekibinin mobil cihazlarında yalnızca yöneticinin istediği belirli uygulamaları, widget'ları ve bildirimleri gösterecek ve görüntüleyecek şekilde ayarlayabilirsiniz.

Talebe Göre İlave Modüller;

Ayrıca Kobiler ihtiyaç duydukları anda Akıllı Ürün ve Kampanya Yönetimi, Stok Yönetimi ve Ön Muhasebe Yönetimi modüllerini de devreye alabilirler. Akıllı Ürün ve Kampanya Yönetimi: Müşteri bazlı aktif ürün tanımlanabilmekte ve ayrıca ürün ve müşteri bazlı kampanyalar tanımlanabilmektedir. Depo ve Araç Stok Yönetimi: Depoların ve araçların stokları canlı olarak takip edilebilmektedir. Satınalma irsaliyesiyle depoya giriş, depolar arası transfer gibi tüm depo süreçleri kolaylıkla yönetilebilmektedir. Ön Muhasebe Yönetimi: E-Fatura, e-İrsaliye belgeleri oluşturulabilmekte entegratörler aracılığıyla da gelir idaresi başkanlığına (GİB) aktarılabilmektedir. Tüm bu özellikleri ile PlanRota saha operasyonu olan kobilerin tüm ihtiyaçlarına cevap vermektedir.

Plan Rota

PlanRota saha operasyonu olan kobilerin tüm ihtiyaçlarına cevap vermektedir.